Přerovský bek Běhal ukončil kariéru. Pracovat bude v IT

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Obránce Jiří Běhal, který letos převážně působil ve druholigovém Valašském Meziříčí a občas pomohl mateřskému Přerovu, v šestadvaceti letech ukončil kariéru.

Aplikace Tipsport extraligy

Stěhuje se do Prahy – za prací v oblasti informačních technologií. „Nabídka práce je jedním z hlavních důvodů, proč končím. K tomu se sešly loňská operace ramene, finanční stránka a teď koronakrize," vysvětluje v rozhovoru pro hokejprerov.cz.

Za kariérou se může ohlížet se ctí. Krásné roky prožil hlavně s mládežnickými reprezentacemi, v roce 2012 se dokonce zúčastnil mistrovství světa U18.

S karlovarskou juniorkou hrál prestižní MHL. Přechod do mužského hokeje ale už tak povedený nebyl: Běhal se v základní sestavě Přerova nikdy neusadil a pendloval mezi Chance ligou a druhou ligu.

V sezoně 2018/2019 si odskočil do maďarské Erste Ligy, kde hrál za Debrecín. Loni se opět vrátil k Zubrům (4 utkání, 0+0), většinu své poslední sezony ale strávil u Bobrů (39 zápasů, 3+14).

„Sešly loňská operace ramene, finanční stránka a teď koronakrize." 

Mezitím studoval na vysoké škole, momentálně pokračuje v magisterském programu.

„Nejhezčí vzpomínky? Těžko vypíchnout jednu věc. Mistrovství osmnáctek, Vary, seniorské starty za Přerov, Maďarsko, spousta kamarádů a zážitků spojených s hokejem... Rád budu vzpomínat na celé to období," loučí se Běhal.

„S hokejem jsem začínal zhruba v pěti, šesti letech a před pár týdny mi bylo 26. Takže to zhruba vychází na dvacet let, je to pěkné číslo," dodal Běhal na přerovském webu.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz