Přerov zkouší Šnajnara. Kdo další je v týmu na testech?

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Obránce Rostislav Šnajnar se po dvou sezonách ve Znojmě a v Porubě hodlá vrátit do Přerova. S prvoligovým týmem se zapojí do přípravy na ledě a bude bojovat o místo v kádru.

NHL 20

Dvaadvacetiletý Šnajnar, v mládežnických letech pravidelný reprezentant, rozdělil uplynulý ročník rovnoměrně mezi Znojmo (21 utkání, 0+2) a Porubu (21 zápasů, 0+4, -5 +/-). Z dřívějška má pak třeba čtyři extraligové starty za Kometu, dres Přerova pak oblékal v letech 2015 až 2017.

O smlouvu se uchází i jiný bek: pětadvacetiletý Jiří Běhal. Také on už v minulosti u Zubrů působil, minulý ročník pak strávil v maďarské Erste Lize (63 utkání, 5+19).

S Přerovem dále trénují obránce Jaroslav Tomeček (loni Nový Jičín, 33 utkání, 4+7) a forvardi Lukáš Peterka (31 zápasů, 6+5) s Pavlem Tomaníkem (loni hrál za Masarykovu univerzitu Evropskou univerzitní hokejovou ligu).

„Podepsání smluv u těchto talentovaných kluků je logickým krokem v koncepci klubu.“

Zubři avizovali, že po loňské sezoně omladí kádr a začnou s generační obměnou. Osa týmu v čele s Tomášem Sýkorou nebo Radomírem Palou totiž stárne a na soupisce už nenajdete třeba Milana Procházku.

Šanci v A-týmu proto dostanou další hráči z úspěšné mládeže. Své první profesionální smlouvy podepsali brankáři Michal Postava s Tomášem Suchánkem, obránce Matyáš Gréč a útočník David Dobša

Suchánek je dokonce mládežnickým reprezentantem. „Přerovská mládež má v posledních letech velké úspěchy. Podepsání smluv u těchto talentovaných kluků je logickým krokem v koncepci klubu,“ říká na týmovém webu sportovní manažer Pavel Hanák.

„Mladí si o místo musejí říct, všichni dostanou dost příležitostí.“

Zatím bez smlouvy v Přerově trénují ještě tři mladí útočníci: Jonáš Kočica, Lukáš Zmeškal a Adam Hradil. Zubři navíc jednají s Chomutovem o setrvání perspektivního beka Jakuba Kleinera.

„Rosťa Šnajnar i Jirka Běhal už mají s první ligou dost zkušeností. Mohou být pro nás přínosem. Mladí si o místo musejí říct, všichni dostanou dost příležitostí,“ hlásí Hanák.

Dosud potvrzené změny v HC ZUBR Přerov

Příchody
Jakub Kubeš (O, Jastrzebie)
Jiří Krisl (O, Frýdek-Místek)
Radek Číp (Ú, Dornbirn)
Michael Petrásek (G, Litvínov)
Rostislav Šnajnar (O, Poruba)
Jiří Běhal (O, Debrecín, MAĎ)
Jaroslav Tomeček (O, Nový Jičín)
Pavel Tomaník (Ú, Masarykova univerzita, EUHL)
Lukáš Peterka (Ú, Opava)

Odchody
Martin Novotný (O, Prostějov)
Ľubomír Malina (O, ?)
Jan Mlčák (O, Litoměřice)
Marek Sikora (Ú, Poruba)
Vojtěch Tomi (Ú, ?)
Michal Gago (Ú, ?)

Tomáš Suchánek.

Tomáš Suchánek. | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov

Brankář: Michael Petrásek, Daniel Šimonů, Tomáš Suchánek, Michal Postava, Lukáš Klimeš*.

Obránci: Jakub Kubeš, Robert Černý, Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl, Matyáš Gréč, Jiří Běhal, Rostislav Šnajnar, Jaroslav Tomeček.

Útočníci: Daniel Indrák, Tomáš Sýkora, Tomáš Doležal, Darek Hejcman, Jiří Goiš, Jaroslav Moučka, Jakub Navrátil, Roman Pšurný, Šimon Kratochvil, Filip Dvořák, Radek Číp, David Dobša, Pavel Tomaník, Lukáš Peterka.

* možnost střídavých startů

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz