Přerov začal později kvůli testům, zkouší Klimíčka a dalších 8 hráčů

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

29. července 2020, 16:44

Adam Bagar

Hokejisté prvoligového Přerova po více než čtyřech měsících vyjeli mezi mantinely MEO Arény. Trenérům Vladimíru Kočarovi a Jakubu Grofovi se hlásilo i několik hráčů na zkoušku.

Aplikace Tipsport extraligy

Oproti původnímu plánu začali Zubři o dva dny později. Start druhé fáze přípravy přibrzdilo testování na nemoc covid-19, všechny vzorky hráčů i členů realizačního týmu však byly negativní. Další testování je čeká v pátek před turnajem Generali Česká Cup.

„Jsme rádi, že sezona mohla začít. Věříme, že bude probíhat v nějakém normálním režimu. Doba je ale nejistá a každý trénink si musíte hlavně užít. Na klucích to bylo vidět, měli chuť, trénink je bavil,“ hlásí na klubovém webu Zubrů asistent trenéra Jakub Grof.

Na ledovou plochu vyjela takřka třicítka hokejistů. Mezi nimi i několik borců, kteří zatím nic nemají jisté. O místo v přerovském kádru zabojují brankář Jakub Kubík, obránci Jiří Klimíček s Jiřím Weintrittem a útočníci Jaroslav Dvořák, Kamil Hajšman a Jan Štefka.

Asi nejzajímavějším jménem je 27letý Klimíček, který hrál první ligu naposledy v sezoně 2013/14 za Havířov, poté vyzkoušel EBEL ve Znojmě, Alpskou ligu v italské Fasse a hlavně nejvyšší francouzskou soutěž, ve které působil v Epinalu, Chamonix a v Brianconu.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Weintritt hraje poslední roky za druholigové Valašské Meziříčí, Kubík minulou sezonu chytal za juniory Komety, Dvořák loni hrál ve Vrchlabí a v Nové Pace, Hajšman za Klatovy a Štefka posledních pět let působil v zámoří, kde naposledy hrál v univerzitní NCAA.

O šanci se porvou i další tři hokejisté, kteří přerovské prostředí dobře znají. Lukáš Zmeškal s Adamem Hradilem loni hráli za přerovskou juniorku a teď touží rozšířit svou porci utkání v A-týmu, o dva roky starší Lukáš Peterka se jako odchovanec vrátil z Opavy.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Co nyní Zubry čeká? „Ve čtvrtek budeme mít trénink rozdělený na beky a útočníky. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet, ale pracujeme dál, jako by se nic nedělo. Věříme, že všechno půjde podle plánu,“ říká parťák hlavního přerovského kouče Vladimíra Kočary.

Zubři sehrají celkem devět přípravných utkání. To první mají na programu už v pondělí proti Frýdku-Místku, poté letní program zpestří účastí na Generali Česká Cupu, kde poměří síly s Třincem, Zlínem a Vítkovicemi, a nakonec si to rozdají s Prostějovem a Šumperkem.

Aktuální širší kádr HC ZUBR Přerov

Brankáři:
Daniel Dvořák, Martin Holík, Michal Postava (junior), Jakub Kubík (zkouška).

Obránci:
Josef Hrabal, Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl, Lukáš Forman, Tomáš Dřímal, Jakub Kleiner, Jiří Klimíček (zkouška), Jiří Weintritt (zkouška), Matyáš Gréč (junior).

Útočníci:
Roman Pšurný, Tomáš Doležal, Vlastimil Dostálek, Radek Číp, Darek Hejcman, Jiří Goiš, Filip Dvořák, Jan Süss, Daniel Indrák (junior), Jaroslav Dvořák (zkouška), Kamil Hajšman (zkouška), Jan Štefka (zkouška), Lukáš Zmeškal (zkouška), Adam Hradil (zkouška), Lukáš Peterka (zkouška), David Dobša (junior), Jan Fencl (junior), Martin Ryšavý (odchod do USA).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz