Přerov udržel Kratochvila. Ten má i střídavé starty do extraligy

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Přerovská soupiska se rozrostla o další jméno: novou smlouvu podepsal Šimon Kratochvil. Čtyřiadvacetiletý útočník se může objevit i v extralize, stejně jako v uplynulé sezoně má totiž střídavé starty do Zlína.

Nový fanshop

„Přerov je můj mateřský klub. Navíc mi umožnil střídavé starty do Zlína, což je skvělé," vysvětluje Kratochvil, proč u Zubrů přidá další rok. Na stole měl přitom lákavou nabídku od konkurence.

Kratochvil odehrál v minulé sezoně za Přerov 43 zápasů. Získal v nich dvanáct bodů (4+8), přičemž jeho ice time se pohyboval okolo deseti minut. Ve statistice +/- měl čtyři záporné body.

Křídelník, který drží hokejku na pravou stranu, si ve čtvrtfinále zahrál proti legendám Tomáši Plekancovi a Jaromíru Jágrovi. Nezapomenutelnou sezonu podtrhlo rovněž to, že Kratochvil debutoval v nejvyšší soutěži. Za Zlín odehrál tři zápasy v základní části a další čtyři utkání v play off (bez kanadského bodu).

K Beranům by se rád vrátil i letos. „Extraligu chci jednoznačně hrát," říká o svém cíli pro nadcházející ročník. V nejvyšší soutěži by se mohl potkat s bratrem Matoušem, který pokračuje v Pardubicích.

Vše se bude odvíjet od toho, jak si povede v Chance lize. „S Přerovem bych rád postoupil do play off a tam bojoval o nejvyšší příčky," hlásí v rozhovoru na klubovém webu.

Dosud potvrzené změny v HC ZUBR Přerov

Příchody
Jakub Kubeš (O, Jastrzebie)
Jiří Krisl (O, Frýdek-Místek)

Odchody
Martin Novotný (O, Prostějov)
Ľubomír Malina (O)
Marek Sikora (Ú, Poruba)
Vojtěch Tomi (Ú)
Michal Gago (Ú)

Šimon Kratochvil.

Šimon Kratochvil. | Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov

Brankář: Daniel Šimonů.

Obránci: Jakub Kubeš, Robert Černý, Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl.

Útočníci: Daniel Indrák, Tomáš Sýkora, Tomáš Doležal, Darek Hejcman, Jiří Goiš, Jaroslav Moučka, Jakub Navrátil, Roman Pšurný, Šimon Kratochvil, Filip Dvořák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz