Přerov hledá brankáře. Klimeš může pomoct na střídavých startech

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Prvoligový Přerov přišel o brankářskou jedničku. Lukáš Klimeš totiž po parádní sezoně, ve které byl vyhlášen nejlepším gólmanem Chance ligy, dostane příležitost v Kometě.

HokejkaTV

To je známá věc, o tom jsme psali už v pondělí. 

Zubři se ale s Klimešem definitivně neloučí. Je možnost, že si za ně zachytá i v příštím ročníku. „S Kometou jsme dohodnutí na střídavých startech. Věříme, že si za Přerov ještě zachytá," prozradil na klubových stránkách sportovní manažer Pavel Hanák.

Přerov nicméně musí najít novou oporu. „Intenzivně teď pracujeme na adekvátní náhradě," přiznal Hanák.

Adekvátní náhrada se ale bude hledat obtížně: Klimeš totiž ovládl brankářské statistiky Chance ligy. Pochytal 92,63 % soupeřových střel a průměr inkasovaných branek na zápas stlačil na 2,13. Sportovní manažeři ho následně zvolili nejlepším gólmanem soutěže.

„Udělal pro nás spoustu práce a dokázal, že si šanci v extralize zaslouží."

„S Lukášem jsme byli dohodnutí, že pokud nepřijde nabídka z Brna nebo ze zahraničí, tak bude působit u nás. Měli jsme o něj velký zájem," cituje Hanáka web hokejprerov.cz. „A ta nabídka přišla z jeho mateřské Komety. Je to pro něj obrovská šance a my mu přejeme hodně štěstí."

„Za čtyřleté působení v Přerově mu patří obrovský dík. Udělal pro nás spoustu práce a dokázal, že si šanci v extralize zaslouží," dodal Hanák. „Přejeme mu ji všichni, určitě i včetně fanoušků."

Dosud potvrzené změny v HC ZUBR Přerov

Příchody
Jakub Kubeš (O, Jastrzebie)
Jiří Krisl (O, Frýdek-Místek)
Radek Číp (Ú, Dornbirn)

Odchody
Martin Novotný (O, Prostějov)
Ľubomír Malina (O, ?)
Jan Mlčák (O, Litoměřice)
Marek Sikora (Ú, Poruba)
Vojtěch Tomi (Ú, ?)
Michal Gago (Ú, ?)

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov

Brankář: Daniel Šimonů, Lukáš Klimeš*.

Obránci: Jakub Kubeš, Robert Černý, Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl.

Útočníci: Daniel Indrák, Tomáš Sýkora, Tomáš Doležal, Darek Hejcman, Jiří Goiš, Jaroslav Moučka, Jakub Navrátil, Roman Pšurný, Šimon Kratochvil, Filip Dvořák, Radek Číp.

* možnost střídavých startů

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz