Přerov hlásí návrat odchovance! Zubry posílí střelec Dostálek

Foto: hokejprerov.cz

Hokejový Přerov do svých řad získal zajímavou posilu. Dres hanáckého celku po třech letech znovu oblékne útočník Vlastimil Dostálek, který loni nastupoval za Vsetín. Zubři o tom informovali na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

„Vlasta byl po sezoně bez angažmá. Měl velký zájem se vrátit do Přerova. Pro nás se jedná o hráče, který by nám měl pomoct s produktivitou, která měla v loňské sezoně rezervy. Navíc je to Přerovák, bydlí tady a bez problémů kývl na naše nabízené podmínky,“ říká na webových stránkách klubu sportovní manažer Pavel Hanák. 

Na to, že je Dostálkovi stále pouze pětadvacet, toho za poslední roky zvládl opravdu hodně. Odchovanec přerovského hokeje vystřídal řadu klubů už v juniorském věku, mezi muže ale natrvalo prorazil v mateřském týmu.

V roce 2015 výrazným způsobem přispěl k postupu Zubrů do první ligy, zlomová pro Dostálka však byla až následující sezona. Mladý útočník tehdy chytil vynikající formu a po boku spoluhráčů v základní části nasázel 24 branek, čímž se zařadil do elitní desítky střelců v soutěži.

„Pro nás se jedná o hráče, který by nám měl pomoct s produktivitou, která měla v loňské sezoně rezervy.“

„Celkově na mé působení v Přerově vzpomínám strašně rád. Byly to nádherné časy. Jak postupová sezona, tak i následující dvě v první lize. Jako nováček jsme udělali krásné šesté místo a šli rovnou do čtvrtfinále,“ vrací se Dostálek o pár let zpět. 

Nebylo divu, že ho po první sezoně zlákala brněnská Kometa. V moravské metropoli si ale trvalé místo v sestavě nevybojoval a většinu ročníku znovu zářil v Přerově. Na začátku roku 2017 po Dostálkovi sáhly České Budějovice, se kterými vytáhlý hokejista zažil neúspěšnou baráž o extraligu.

Na jihu Čech vydržel ještě rok, během sezony ale v nejvyšší soutěži vypomáhal Jihlavě. Po sestupu Dukly do Chance ligy se přesunul právě na Vysočinu, ale i tam mělo jeho působení pouze epizodní charakter.

V uplynulém ročníku Dostálek hájil barvy Vsetína, který si od něj sliboval především gólovou produkci. Pětadvacetiletý forvard v dresu Vlachů vyloženě nezklamal, ale ani nepřesvědčil: sezonu zakončil s bilancí šestnácti branek a deseti asistencí.

Teď se vrací do klubu, který jej vychoval pro velký hokej. Zubři za sebou mají výborný rok, kdy po základní části Chance ligy nečekaně obsadili druhou příčku. Dostálek věří, že úspěšnou sezonu mohou zopakovat. 

„Moc se těším jak na prostředí, tak i na kluky, trenéry a hlavně na fanoušky, kteří jsou úžasní.“

„Určitě chci navázat na předchozí sezony strávené v Přerově a pomoct týmu, aby minimálně zopakoval loňské parádní umístění. Moc se těším jak na prostředí, tak i na kluky, trenéry a hlavně na fanoušky, kteří jsou úžasní. Chceme, aby měli všichni z hokeje radost a věřím, že tentokrát už si play off budeme moct užít,“ uzavírá nejnovější posila Zubrů. 

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov

Brankář: Michal Postava.

Obránci: Josef Hrabal, Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl, Lukáš Forman, Matyáš Gréč, Tomáš Dřímal.

Útočníci: Roman Pšurný, Jiří Goiš, Darek Hejcman, Daniel Indrák, Filip Dvořák, Jan Süss, David Dobša, Jan Fencl, Radek Číp, Vlastimil Dostálek.

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz