Premiéra klikaře Klikorky: Ševc mu dal šanci a žolík Bruslařů hned slavil gól

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Panečku, tomu se říká premiéra! Karel Klikorka čekal několik zápasů na úvodní extraligový start, v nedělním duelu proti Kladnu se ho dočkal. A záhy slavil i první gól – tvrdou ranou propálil Denise Godlu a Bruslaře poslal do vedení 2:1. „Je to něco neuvěřitelného. Každému bych přál, aby zažil takovou premiéru," povídá nadšeně.

HokejkaSHOPvanoce

Klikorkovi je sedmnáct let, osmnáctiny oslaví až 30. listopadu. Dosud se o něm moc nevědělo, ačkoli v minulé sezoně patřil do širšího kádru reprezentační osmnáctky a za první tým Mladé Boleslav docela často nastupoval v přípravném období. Na ostrou premiéru nicméně čekal, poslední dobou byl připravený jako sedmý obránce. Ovšem přednost měli jiní.

Platilo to i v klání s Rytíři, situaci změnil až desetiminutový trest Martina Ševce, jehož ve druhé třetině vytočily verdikty rozhodčích Jeřábka a Úlehly. Místo ministra boleslavské obrany šel do hry právě Klikorka, který pak v čase 37:18 slavil první extraligovou trefu. „Důležité je, že to aspoň k něčemu bylo a nám se povedlo zápas obrátit. I když to pak bylo dál nahoru a dolů," hlásí Ševc.

Klikorka naskočil bez respektu, Godlu zaskočil nekompromisní ránou od modré čáry a okamžitě se ocitl v extázi, podobný debut mezi elitou se povede málokomu! „Vlítli jsme tam a roztočili to. Pak jsem si všiml, že jsme v šesti, protože byl faul. Nalejval jsem to tam Honzovi Stránskému, na tréninku většinou zkoušíme střelu, ale moc se mu to nedařilo, tak jsme si to pak vyměnili. Můžu být rád, že to tam proletělo," popisuje situaci.

Gól podpořil jeho sebevědomí, Klikorka náročnou premiéru zvládl skvěle. Jeho gól pomohl Mladé Boleslavi k obratu skóre, utkání ale mělo další vývoj a domácí rozhodli o vítězství až ve třetí třetině. Klikorkova trefa však měla velký význam, žolík Bruslařů za ni zaplatí zápisné do klubové kasy. „Asi to bude dost," tuší. „Asi budu muset zavolat tátovi, aby mi půjčil."

Na tenhle gól nadaný bek nikdy nezapomene, záhy po parádní střele mu gratulovali všichni spoluhráči. I později Martin Ševc, když se vrátil z trestné lavice. Nebýt jeho, Klikorka by nejspíš dál čekal na příležitost. „Jsem strašně rád, že to takhle dopadlo. Takovou premiéru bych přál každému," opakuje.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

V dalším průběhu zápasu na ledě několikrát bránil i Jaromíra Jágra, což byla pro boleslavského nováčka ohromná výzva. „Hrát proti takovému hráči je neuvěřitelná zkušenost," upozorňuje. „Snažím se jít do každého soupeře stejně, bez respektu. Jágr je samozřejmě legenda, hráč od pána Boha. Skvělí hráči jsou i tady v Boleslavi. Hrozně si vážím toho, že tady můžu být. Co k tomu říct víc?“ povídá upřímně.

Teď má za sebou nevídaný kousek. „O tom může člověk maximálně snít, možná ani to ne. Pořád tomu nemohu uvěřit, asi mi to dojde až za pár dní," hlásí s úsměvem. V zadních řadách Bruslařů je narváno, konkurence veliká. Ovšem Klikorka by si mohl říci o větší příležitost. „Víme, že Karel je talentovaný hráč. Pár minut v zápase vždycky dostane. Měla by to být budoucnost boleslavského hokeje," doplňuje závěrem asistent Pavel Patera.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz