PŘEHLED: Kteří hráči z Tipsport extraligy jsou na MS?

Foto: Alena Zapletalová

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Na mistrovství světa na Slovensku je i třináct zástupců z Tipsport extraligy. Hned čtyři z nich reprezentují Lotyše.

Nový fanshop

Česko zatím využívá extraligovou dvojici brankářů: Šimon Hrubec (v minulé sezoně Třinec) a Patrik Bartošák (v uplynulém ročníku Vítkovice).

Z extraligy na MS byli nominovaní i plzeňští Michal Moravčík s Janem Kovářem. V národním týmu je také David Musil z Třince. Na šanci čeká Petr Zámorský z Mountfieldu.

Své zástupce má extraliga i v domácím výběru, trochu překvapivě ale pouze dva. Slovenský dres obléká gólman Marek Čiliak, jenž se v průběhu uplynulého ročníku vrátil ze Slovanu Bratislava do Komety, a Libor Hudáček, který patřil mezi hlavní tahouny Liberce. Druhý jmenovaný je ale zatím na marodce. Brzy už by ovšem měl naskočit.

Pro české fanoušky je hodně zajímavé sledovat výběr Lotyšska. Je v něm totiž čtveřice extraligových hráčů: Oskars Cibulskis z Hradce Králové, Roberts Bukarts ze Sparty a Ralfs Freibergs ze Zlína. Mistrovský Třinec pak reprezentuje Guntis Galvinš.

Třináctku hokejistů uzavírá Francouz Jordann Perret, který odehrál minulou sezonu za Pardubice, už ale přešel do sousedního Hradce.

Zástupci extraligy na mistrovství světa

Česko: Patrik Bartošák (Vítkovice/Třinec), Šimon Hrubec (Třinec), Michal Moravčík (Plzeň), David Musil (Třinec), Jan Kovář (Plzeň), Petr Zámorský (zatím náhradník, není na soupisce, Hradec Králové).

Slovensko: Marek Čiliak (Brno), Libor Hudáček (Liberec).

Lotyšsko: Oskars Cibulskis (Hradec Králové), Guntis Galvinš (Třinec), Roberts Bukarts (Sparta), Ralfs Freibergs (Zlín).

Francie: Jordann Perret (Hradec Králové).


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz