Předtím jsme hráli na riziko, ví Tygr Schwarz. Teď vynuloval Hanáky

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Nedělní utkání osmého kola české extraligy mezi Bílými Tygry a Olomoucí přineslo nepříliš ohledný hokej a výhru domácího celku 2:0. Hokejové dějiny na tento duel s největší pravděpodobností zapomenou velmi rychle. Pro tým z města pod Ještědem byla však výhra s čistým kontem maximálně důležitá. „Podařilo se nám to, po čem jsme volali od začátku sezóny – odehrát utkání s minimem inkasovaných gólů,“ pochvaluje si trenér Liberce Patrik Augusta.

HokejkaTV

Bílí Tygři doposud psali v úvodu nového extraligového ročníku zajímavý a málo vídaný příběh. Jejich smrtící útok cupoval obrany soupeřů na kousíčky a střílel jeden gól za druhým. Díky ofenzivě tak Liberečtí vyhráli všech šest prvních zápasů sezóny a nastříleli nejvíce branek ze všech. Utkání však vyhrávali po divokých přestřelkách, a tak došlo k těžko uvěřitelné situaci – vedoucí tým tabulky měl na svém kontě nejvíce inkasovaných gólů. Všichni pod Ještědem se shodovali na tom, že takto to nemůže fungovat donekonečna.

A na jejich slova došlo. V sobotním zápase na Kladně sice šelmy dlouho vedly, jenže v posledních šesti minutách obdržely čtyři góly a padly 3:5. Hned druhý den je čekal souboj s Olomoucí, v němž přišlo radikální zlepšení.

Svěřenci trenéra Patrika Augusty sehráli s Hanáky vyrovnanou partii, díky výrazně zlepšené hře v defenzivě ovšem neinkasovali a nakonec vyhráli 2:0. Velkou zásluhu na výhře měl také brankář Marek Schwarz, jenž poprvé v tomto ročníku naskočil do zápasu od první minuty. „Delší dobu jsme si říkali, že to musíme změnit. Už nebyl prostor pro diskuse, museli jsme to přenést na led,“ říká liberecký gólman o zlepšené obranné fázi hry. „V předchozích utkáních jsme hráli strašně na riziko. Sice jsme dali spoustu gólů, ale také hodně obdrželi. Proti Olomouci jsme předvedli to, co jsme chtěli. Takhle bychom měli hrát dál, podali jsme skvělý výkon,“ dodává.

„Jsme strašně rádi, že jsme to zvládli bez obdržené branky. Od začátku sezóny nás trápilo spoustu inkasovaných gólů a teď jsme to zlomili. Navíc se nám podařilo čisté konto, což je výrazné zlepšení,“ připojuje obránce Tomáš Havlín, jenž v duelu vsítil druhou branku domácích. Čisté konto má pro tygří smečku v podstatě cenu zlata, vždyť v předchozích střetnutích inkasovali v průměru více jak čtyři góly na jedno utkání! „Zlepšení bylo enormní. Už to muselo přijít. Jak jsem říkal, předtím jsme hráli strašně rizikově. Pro diváky to sice bylo skvělé, jenže pro trenéry ne a pro nás gólmany to bylo přímo hrozné,“ směje se Marek Schwarz.

Ten nakonec proti kohoutí letce udržel nulu. „Byla to práce celého týmu, kluci byli strašně obětaví. Padali do střel, pomáhali mi s dorážkami… Jsem nadšený, chlapi hráli parádně,“ svěřuje se liberecká čtyřicítka. „Hodně jsme vyhrávali osobní souboje, v tom přišel velký progres. Poté jsme zlepšili rozehrávku, tolik jsme ji nekazili. Dostávali jsme se rychle a jednoduše z obranného pásma,“ přidává další klíčové faktory Tomáš Havlín.

Kromě zlepšené hry ve vlastním obranném pásmu ukázal tým z města pod Ještědem proti Hanákům také svou vysokou kvalitu v útoku, jenž udělil olomouckým forvardům lekci z produktivity. Co se šancí týče, byl zápas vyrovnaný. Góly však stříleli pouze obhájci Prezidentské trofeje. „Podařilo se nám to, po čem jsme volali od začátku sezóny – odehrát utkání s minimem inkasovaných gólů. Jinak to byl velice vyrovnaný zápas, šance se střídaly na obou stranách. My jsme nakonec byli efektivnější v koncovce,“ přiznává liberecký trenér Patrik Augusta.

Sestřih utkání Liberec – Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz