Představoval si to jinak, Samuels v Boleslavi končí. Upsal se Němcům

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

25. ledna 2018, 14:04

Adam Bagar

Pouhé tři týdny trvala spolupráce mezi extraligovou Mladou Boleslaví a americkým útočníkem Jordanem Blainem Samuelsem, jenž se přesouvá do německé DEL. Upsal se tam Augsburgu. Bruslaři o ukončení jeho působení informovali na svém webu.

Nový fanshop

Američanův příchod byl ještě prací bývalého sportovního manažera Luďka Bukače, který si od něj sliboval především důraznou hru. „Od začátku sezony dáváme málo gólů, potřebujeme zapracovat na brankovišti. Jordan asi nebude vyloženě střelec, ale potřebujeme jeho důraznou hru. Před brankou i u mantinelu,“ uvedl tehdy Bukač.

Američan sehrál za Mladou Boleslav pouhé čtyři zápasy

Jordan Blaine Samuels nakonec odehrál za Mladou Boleslav pouhé čtyři zápasy. Ve čtvrtém útoku po boku Tomáše Urbana nastoupil v utkáních se Zlínem, Spartou, v Olomouci a také v Chomutově. Na ledě Pirátů zapsal jediný bod, asistencí přispěl k výhře 1:0. V partiích v Třinci, s Duklou, Kometou a ve Zlíně se nepředstavil.

„Jordan si své působení tady představoval poněkud jinak, proto se naše cesty rozešly.“

Obě strany čekaly víc, teď se jejich cesty rozcházejí, ačkoli se Američan upsal Bruslařskému klubu až do konce aktuální sezony. „Jordan si své působení tady představoval poněkud jinak, proto se nakonec naše cesty rozešly,“ sděluje Jaromír Látal, jenž nahradil Bukače a do funkce sportovního manažera klubu se vrátil po dvou letech.

Samuels si v DEL zahraje s Hafenrichterem a Stielerem

Sedmadvacetiletý útočník, pro nějž byla Mladá Boleslav první štací mimo zámoří, míří do německé DEL. Po AHL, v níž hájil barvy San Diega, vyzkouší Samuels v aktuální sezoně už třetí působiště. Na spolupráci se domluvil s Augsburgem, jehož dres oblékají také dva čeští rodáci. Jaroslav Hafenrichter s Davidem Stielerem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz