Před zápasem slavil, pak kousal prohru. Nebyl to náš zápas, smutní Růžička

Foto: hcocelari.cz

Oceláři se po reprezentační přestávce do extraligového kolotoče vrátili soubojem s Mladou Boleslaví, tedy tabulkovým soupeřem. Slezané měli možnost se od Bruslařů odtrhnout, tu ale nevyužili. Středočeši v Třinci zvítězili 6:4, nezabránil tomu ani 69. člen Klubu střelců deníku Sport.

Nový fanshop

Před úvodním vhazováním to byla velká sláva. Martin Růžička obdržel památeční puk za pokoření mety 250 branek v extralize a národním týmu a stal se dalším členem Klubu střelců deníku Sport. Po utkání ale třinecký kanonýr příliš důvodů k radosti neměl. Růžička sice v duelu zapsal gól a nahrávku, na prohře svého týmu ale nic nezměnil.

Oceláři přitom do utkání vstoupili výborně a po pěti minutách vedli 2:0. V úvodu prostřední dvacetiminutovky ale přišel totální výpadek, který Bruslaři využili třemi brankami. Třinečtí se sice do zápasu vrátili a sahali po srovnání, Davida Musila ale zastavila tyč. Z vítězství se tak nakonec radovala Mladá Boleslav, rýsuje se pro play off čtvrtfinálový souboj Ocelářů s Bruslaři?

Co se s vámi stalo v úvodu druhé třetiny?
Celkově jsme začali dobře, vedli jsme 2:0. Pak jsme ale nějak vypnuli. Bylo to hodně ospalé, nebyl to úplně náš zápas. Štěstí se pak k nám otočilo zády, Boleslav dala branky. My se pak sice snažili, těžko jsme s tím ale mohli něco udělat. Podíváme se na video, do dalšího utkání se musíme hodně zlepšit.

Před zápasem vypadl proud, potkal vás podobný blackout?
To úplně nevím, určitě to za tím nebylo. Napadalo jim tam pár branek rychle po sobě. Z naší strany to bylo takové nemastné, neslané. Mladá Boleslav vyhrála, my se z toho musíme poučit a v dalších zápasech se těchto situací vyvarovat.

Byl rychlý obrat hostí tím zlomovým momentem?
Pro tým, který ty branky dá, to je velký náboj. Na nás to naopak lehlo a nemohli jsme se z těžké situace oklepat. Sice jsme se snažili, ale nešlo to. Pár branek jsme jim darovali, tak to ale je. Prostě to nebyl náš zápas.

Nezlomila vás spíše branka na 3:5 tři minuty před koncem?
Ve druhé třetině jsme byli pořád ve hře, byť hosté vedli o dvě branky. Máme hodně kvalitní tým, navíc zbývalo dost času na to zápas otočit. Branka na 5:3 asi byla zlomová, s tím už se těžko dalo něco udělat. Sice se nám povedlo snížit, ale času už moc nezbývalo. David Musil tam sice trefil tyč, nám ale nebylo přáno. Občas tomu štěstí musíte jít naproti, tentokrát to nevyšlo.

Byli Bruslaři obzvláště v něčem nepříjemní?
Víme, že Boleslav hraje dobře. Hrají kompaktně, dobře bruslí, my na druhou stranu určitě nehráli to, na co ve skutečnosti máme. To se musí stoprocentně zlepšit.

V tabulce jste těsně vedle sebe, můžete se potkat v play off. Máte v hlavě soupeře pro čtvrtfinále?
Uvidíme, kdo na nás nakonec vyjde. Do konce ještě máme devět zápasů, takže bych nerad kalkuloval. Teď máme dva zápasy doma, půjdeme do nich s cílem zvítězit. Konečné umístění po základní části vůbec neřešíme, uvidíme, kde nakonec budeme.

Na kontě máte 251 branek, jak si této mety ceníte?
Naplno to docením asi až později, i tak mě to ale nesmírně těší. Jsem na tu metu pyšný, hodně si toho vážím. Další osobní cíle ale nemám. Chci, abychom vyhrávali co nejvíc zápasů, to je teď můj aktuální cíl.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz