Prasárna? Mrzí mě to, nebyl v tom úmysl, brání se Radek Dlouhý

Foto: bkboleslav.cz

28. listopadu 2014, 15:29

Adam Bagar

Olomoucký útočník Radek Dlouhý se ocitl pod palbou kritiky mnoha hokejových fanoušků, ale především své oběti Michala Broše, který jeho nedělní zákrok označil za pořádnou prasárnu a nebál se dokonce vyslovit, že šlo o úmysl. Tomuto nařčení se dvaatřicetiletý hráč pochopitelně brání, podrobněji se ale k celému incidentu nechce vyjadřovat.

Esport hokejová liga

Co se přesně na boleslavském ledě odehrálo? Na světelné kostce svítil čas 30:11, když Radek Dlouhý ve středním pásmu ostře poslal k ledu boleslavského tahouna Michala Broše. Ten se jen těžko zvedal a nakonec utrpěl otřes mozku, kvůli němuž vynechal už duel na brněnské půdě. Hlavní rozhodčí René Hradil a Robin Šír, kteří ve střetnutí nešetřili s tresty, ani chvíli neváhali a udělili mu trest ve hře.

K automatické stopce na jeden zápas mu disciplinárka, v čele s předsedou Karlem Holým, zastavila činnost na dalších pět utkání. Ani to ale se ale řadě fanouškům či Michalu Brošovi nezdá jako dostatečný trest. Osmatřicetiletý boleslavský hokejista dokonce použil velmi ostrá slova a neodměkčila ho ani Dlouhého omluva. "Byla to prasárna, vrchol zákeřnosti a úmyslný zákrok," má jasno Michal Broš.

"Rozhodně v tom nebyl žádný úmysl, nechtěl jsem ho zranit," oponuje olomoucký Radek Dlouhý, kterému se o celém incidentu hovoří velice špatně. "Moc mě mrzí, co se stalo, ale nechtěl bych to dál rozebírat," říká dvaatřicetiletý Dlouhý, jenž má mimochodem strach z hadů. Za bývalého reprezentanta se postavilo i olomoucké vedení a trenéři, především Jiřího Dopitu pak naštvala Brošova slova.

Nikdo ale na Hané nepochybuje o tom, že se jednalo o velmi hrubý zákrok. "Faul to samozřejmě byl a trest přijímám," přiznává Radek Dlouhý. Ten určitě nepatří k zákeřným hokejistům. Své o tom ví také Disciplinární komise Tipsport extraligy a při rozhodování o výši trestu hrálo roli také to, že nebyl v posledních dvou letech disciplinárně trestán. Oba si teď budou muset na svůj návrat chvíli počkat.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz