Přál jsem si Hodonín, přiznává Flašar. Finále s Draky pro něj bude pikantní

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

23. března 2018, 12:38

Adam Bagar

Nechybělo mnoho, aby pro ambiciózní Porubu skončila sezona průšvihem. Jeden z adeptů na návrat do WSM Ligy se na úvod vyřazovacích bojů trápil s Valašským Meziříčím, ale nakonec si mohl oddechnout, když zvládl klíčovou pátou bitvou a slavil postup do finále. "Spadl mi velký kámen ze srdce, byla to těžká série," přiznává v rozhovoru pro hokej.cz trenér Aleš Flašar, kterého čeká pikantní finále proti Šumperku.

Nový fanshop

Poruba ve východní skupině vyhrála základní část a společně s Hodonínem šla rovnou do bitev o finále, kde se pořádně nadřela. "Čekali jsme, že bude série takhle náročná. Byla to pořádná dřina. Valašské Meziříčí hrálo silový hokej z dobře zajištěné obrany, navíc mělo taky kvalitního brankáře, který je držel. My jsme na to naráželi," přiznává porubský lodivod.

Bobři ukázali svou houževnatost a také to, že se jim na RT TORAX daří. Už v dlouhodobé části měli jako jediní s favoritem pozitivní bilanci a zatápěli mu také v play off. "Občas mi až přišlo, že pro ně byl základ hlavně porazit Porubu. Vyhráli tady, pak jeli do Hodonína a tam dostali sedmičku," usmívá se Aleš Flašar. "Hrají nepříjemný, silový hokej," doplňuje.

"Spadl mi velký kámen ze srdce. Kdybych řekl, že ne, tak bych asi lhal. Byla to těžká série, ale věřil jsem, že to kluci zvládnou. Nabádali jsme je, aby si vůbec nepřipouštěli, že by mohl být konec sezony."

Dramatickou sérii muselo rozseknout až páté utkání, v němž Bobři ještě v polovině střetnutí vedli fotbalově 1:0. Jenže pak inkasovali třikrát během 97 sekund a to je nalomilo. "První tři góly jsme vybojovali důrazem do branky. Byl to rozhodující moment. Pak jsme dostali trošku klidu do hokejek a měli už víc ze hry," oddechuje Aleš Flašar po vítězství 6:3.

"Spadl mi velký kámen ze srdce. Kdybych řekl, že ne, tak bych asi lhal. Byla to těžká série, ale věřil jsem, že to kluci zvládnou. Nabádali jsme je, aby si vůbec nepřipouštěli, že by mohl být konec sezony," prozrazuje třiapadesátiletý kouč, který dřív hrál extraligu za Vítkovice, Opavu, Olomouc a ve sbírce má také reprezentační starty, včetně bronzu z MS 1993.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Poslední zápas série nabídl jen dva menší tresty, ale jinak sudí rozdali celkem 243 trestných minut. "Mám rád vyhrocené série, ale jako hráč jsem je měl raději, protože můžete pomoct týmu přímo na ledě. Na lavičce je to úplně jiné. Ale naštěstí jsme tam s Tomášem Sršněm dva. Je super mít takového parťáka, s ním se vám daleko lépe pracuje," pokyvuje.

Valašské Meziříčí je pryč, teď už Aleš Flašar chystá svůj tým na Šumperk, který moc dobře zná ze svého loňského působení. "Těším se, ty kluky tam znám. Těším se i na to, jak mi zase diváci budou nadávat do všeho možného a jak zapomenou na to, jakou tam člověk udělal práci. Oni jsou v tomhle trošku nevděční, takže si z toho hlavu nelámu," culí se Flašar.

"Těším se i na to, jak mi zase diváci budou nadávat do všeho možného a jak zapomenou na to, jakou tam člověk udělal práci. Oni jsou v tomhle trošku nevděční, takže si z toho hlavu nelámu."

Čekalo se, že do finále půjdou spíš Drtiči, ale Draci v pátém utkání podali výborný výkon a po výhře 3:0 na jihu Moravy slavili postup. "Abych se přiznal, tak jsem si přál Hodonín. Bude to pro mě série, kterou bych chtěl vyhrát. Věřím, že na konci budeme mít ruce nahoře my, ale čeká nás těžká práce. Stát se může všechno," uvědomuje si porubský kouč.

Asi by nebylo překvapením, kdyby se i finálová série hrála na pět zápasů. "Šumperk má velice vyzrálý tým, kvalitní hráče, bude to těžké. Bude to o momentální síle, štěstí, formě. Utkají se dva vyrovnané týmy a kdo bude mít víc štěstí a komu se poskládají ty malé faktory k sobě, tak sérii vyhraje," čeká Flašar. První bitva je na programu už v neděli v Porubě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz