Pozor na ně! Tohle je TOP 5 hvězd Německa

Foto: iihf.com

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Papírově dostalo Česko do čtvrtfinále nejlehčího soupeře. Ale těžko to může být slabý soupeř, když loni na olympiádě skončil druhý a letos předskočil ve skupině i USA. Kdo jsou největší opory Německa?

HokejkaTV

Philipp Grubauer (B, Colorado Avalanche)

Loni získal s Washingtonem Stanley Cup, letos se stal jedničkou Colorada a v závěru NHL měl parádní formu. Po vypadnutí z play off neváhal a přiletěl. První zápas sice kvůli zranění nedochytal, v posledním utkání skupiny už ovšem nastoupil a přispěl k výhře nad Finy. Skvěle na šampionátu chytá i Mathias Niederberger, ale když máte na soupisce někoho, jako je Grubauer, nejspíš by bylo pošetilé nechat ho na střídačce.

Na šampionátu: 2 zápasy, 94,44% úspěšnost zákroků, 2.00 G/Z.

Korbinian Holzer (O, Anaheim Ducks)

Německo má na soupisce čtyři hráče z NHL. Jedním z nich je právě Holzer, který letos nastoupil ke 22 zápasům za Ducks (1+3). Objevil se také na jejich farmě v AHL. Jednatřicetiletý bek neměl v NHL nikdy stálé místo, pro německou obranu jsou ale jeho zkušenosti zásadní.

Na šampionátu: 7 zápasů, 1+0, +5 +/-.

Leon Draisaitl (Ú, Edmonton Oilers)

Jeden z nejlepších hráčů současnosti. Mnozí se divili, proč mu Edmonton nabídl plat přes 8 milionů dolarů, přestože mu teprve nedávno skončil nováčkovský kontrakt. Draisaitl ale ukázal, že je pro Oilers klíčovým hráčem. V základní části NHL se dostal přes sto bodů. S 50 góly byl druhým nejlepším střelcem soutěže. Je největší zbraní Německa. V podstatě sám může naděje Česka sestřelit.

Na šampionátu: 7 zápasů, 5+3, +4 +/-.

Dominik Kahun (Ú, Chicago Blachhawks)

Český rodák si v minulé sezoně vystřílel smlouvu v NHL – byl totiž hlavním tahounem Německa při senzační jízdě za stříbrnou medailí na olympiádě. Třiadvacetiletý útočník byl hodně vidět i v Chicagu. Adaptaci zvládl hodně rychle a základní část zakončil se 37 body.

Na šampionátu: 7 zápasů, 1+4, +3 +/-.

Markus Eisenschmid (Ú, Adler Mannheim)

V minulosti se zkoušel prosadit do NHL, z AHL do hlavního týmu se ovšem nedostal. Před letošní sezonou se rozhodl vrátit do Německa, kde letos zazářil 54 body v 64 zápasech a slavil ligový titul. Čtyřiadvacetiletému útočníkovi se daří i v Bratislavě.

Na šampionátu: 7 zápasů, 1+6, +2 +/-.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz