Pour po prvních gólech: Čekání bylo na hlavu, tvrdí. V čem vidí Hanzlík jeho sílu?

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Pro duel s Olomoucí přesunuli plzeňští trenéři mladíka Jakuba Poura z prvního útoku od Milana Gulaše a Tomáše Mertla do druhé letky. A dočkal se prvních dvou gólů v sezoně. Paradoxně po boku obou jmenovaných. Jak to? V přesilovkách. Ty měli Západočeši úderné, i díky nim přehráli Hanáky jasně 4:0.

HokejkaTV

Z Olomouce vezete tři body. Jak moc jste se na ně nadřeli?
Dost, ale jsme rádi, že jsme si pomohli přesilovkami a dali v nich tři góly. Měli jsme dobrý vstup, hned se nám hrálo lépe, protože s Olomoucí je to vždycky těžké. Jsou silní v soubojích, při hře pět na pět je těžké se proti nim prosadit. Jsme moc rádi, že jsme se takhle dokázali po tom posledním nepovedeném utkání zvednout. A doufám, že se od toho odrazíme.“

Říkáte, že Olomouc bývá silná v soubojích. Tentokrát jste ji v tom ale předčili vy.
Bylo to pohybem. V rozích jsme se dokázali udržet na puku, hodně jsme jim to ztížili. Takže spokojenost.

Vy jste měl na vítězství lví podíl, dal jste dva góly. Navíc pro vás byly první v sezoně. Velká úleva?
Určitě, v minulých zápasech jsem tam měl šance, tyčky, bylo to trošku na hlavu. Konečně mi to tam spadlo, prolomil jsem to.

Obě trefy byly v přesilovce, ale rozdílné, že?
U prvního přede mnou někdo zlomil hokejku, já dostal rychlou přihrávku a povedlo se mi vymést horní růžek. Druhý gól jsem jen dorážel do prázdné brány po perfektní střele Guliho (Milana Gulaše, pozn. red.)

Přesilovky máte geniální, proti Olomouci jste dali tři z pěti! V čem v nich tkví vaše síla?
Máme skvělé hráče – Gulaš, Mertl a další to umí perfektně. Já musím clonit gólmanovi a starat se o ty dorážky. Ale někdy i rozehrávat, takže snad nejsem do počtu (usmívá se) Dívali jsme se na video a přizpůsobili jsme se. Bylo vidět, že to bylo účinné.

Góly jste sice dával po boku Tomáše Mertla a Milana Gulaše, ale v lajně jste nově nastoupil s Vojtěchem Němcem a Miroslavem Indrákem. Jak vám to sedlo?
Všichni se známe, víme, co od sebe čekat. Doufám, že nám to bude klapat i dál. Měli jsme skvělý pohyb, udrželi jsme se na puku.

S Olomoucí to byl první zápas od jarního čtvrtfinále. Vybavilo se vám?
Na čtvrtfinále jsem si vzpomněl, protože oni nám nedají ani kostičku zadarmo, jdou po nás jako psi. Jsem rád, že jsme to uhráli s nulou i kvůli Frodlíkovi (Dominiku Frodlovi, pozn. red.)

Utkání jste hrál s celoobličejovým krytem. Co se vám stalo?
Na tréninku jsem dostal střelu přímo do pusy, vypadly mi dva zuby, mám zadrátovanou pusu, tak proto. Ještě nějaký čas budu vypadat jako junior (rozesměje se). Ze začátku jsem jedl jen tekutou stravu, drinky, to se nedalo... Teď už je to trošku lepší.

„Ze začátku jsem jedl jen tekutou stravu, drinky, to se nedalo... Teď už je to trošku lepší.“

Co o Pourovi řekl asistent trenéra Plzně Jiří Hanzlík: „Je vynikající na mantinelech. Umí se udržet na puku, ustát spoustu soubojů. Ale zatím toho neumí plně využít. Tím mám na mysli jít do branky, využít toho, že obranu přečíslení. To mu trochu chybí. Na druhou stranu, z útočníků nemáme nikoho lepšího na hru u mantinelů.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz