Potvrzeno! Sparta souhlasí, Novotný jde na rok do Novokuzněcku

Foto: Jan Čech, hcsparta.cz

27. května 2015, 16:26

Václav Jáchim

V sobotu se objevila zpráva, že by Filip Novotný měl odejít do ruského Novokuzněcku, ovšem tehdy byla tahle informace ještě předčasná. Jihlavský odchovance patří pražské Spartě, záleželo na tom, zda Pražané svého gólmana uvolní. Nyní už je transakce potvrzena, účastník MS dvacetiletých 2011 skutečně odchází do Kontinentální ligy. "Se Spartou jsme se domluvili, angažmá Filipa v Novokuzněcku nic nebrání," konstatuje František Tausch ze společnosti Global Management Group, která hráče zastupuje.

Nový fanshop

K uzavření transferu došlo díky uzavření dohody mezi hráčem a Spartou. "Filip s klubem o rok prodloužil smlouvu, Sparta ho následně uvolnila do Novokuzněcku na roční hostování," vysvětluje Tausch. "Chtěli bychom pražskému klubu poděkovat za vstřícný a velmi korektní přístup. Pro Filipa je Kontinentální liga velkou šancí, Sparta mu vyšla vstříc."

Ruský klub zveřejnil Novotného příchod už o víkendu, podle klubových stránek by měl být český brankář pro ruský tým číslem jedna. "S Novokuzněckem jednal kolega Vladimír Hudáček, který tam před lety působil. Zástupci Metallurgu hledali gólmana, který by mužstvu pomohl. Probírali varianty zejména v české Tipsport extralize a Filip Novotný jim vyšel jako optimální kandidát. Následně klub přišel s nabídkou," popisuje Tausch.

Metallurg Novokuzněck nepatří k elitním týmům ruské soutěže, v základní části loňské sezony byl druhý nejhorší. "Ale pro Filipa je to velká příležitost, jak na sebe upozornit. V zahraniční nikdy nechytal, cítí, že to je jednoznačně posun v kariéře," reaguje brankářův otec Marek, v minulosti dlouholetý gólman Jihlavy, Znojma, Třince a dalších tuzemských klubů.

Filip Novotný má nyní jasno, kam povedou jeho další kroky. Pilně trénuje, aby v Novokuzněcku naplnil očekávání. "Filip se teď bude ještě připravovat se Spartou, pak by měl chodit na led v Jihlavě. Do společné přípravy s týmem se zapojí počátkem července, jelikož soutěž začíná už 24. srpna," informuje jeho tatínek.

Podle Františka Tausche ruský klub zaujaly výkony Novotného v Tipsport extralize, během jarního play off téměř nepustil do hry Jaroslava Januse a až do konce ročníku si ve Spartě držel pozici brankářské jedničky. Pražané ale pro další sezonu mají navrátilce Tomáše Pöpperleho, Novotného odchod je tím pádem pro Spartu schůdný. Pozici dvojky pro další období obstará Jan Lukáš. "Řekl bych, že vzájemná dohoda vyhovuje všem stranám. Jak jsem řekl, pro Filipa je KHL velkou výzvou," dodává závěrem Tausch.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz