Potvrzeno. Liberec opouští další talent, Teplý míří do Kanady

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Patří mezi největší české talenty, coby odchovanec Havlíčkova Brodu rostl poslední dvě sezony v organizaci Liberce a letos prošel drafty NHL i CHL. Teď útočník Michal Teplý podle očekávání odchází do zámoří.

Nový fanshop

Na začátku července potvrdil svůj odchod brankář Lukáš Pařík, následuje ho i další liberecký talent ročníku 2001. Michal Teplý bude příští rok hrát kanadskou Western Hockey League za tým Winnipeg Ice, což klub oficiálně oznámil ve středu.

Vysoký útočník na letošním draftu NHL připadl ze 105. pozice Chicagu, o pět dní později se stal českou jedničkou draftu CHL – Winnipeg si ho vybral jako čtvrtého v pořadí. Po něm ukázal ještě na německého fovarda Nina Kindera, který se také stěhuje za moře.

„Moc se těším, je to nová výzva, nový start. Winnipeg je hokejové město. Doufám, že dostanu i super rodinu a bude tam všechno fajn, snad se posunu blíž k mému snu,“ řekla česká hvězdička už začátkem července pro stránky bkhb.cz. Rodnému Havlíčkovu Brodu by ráda všechno splatila: „Chtěl bych jednou s Chicagem zvednout nad hlavu Stanley Cup a přivézt ho domů.“

Teplý se v minulých dnech účastnil nováčkovského kempu Blackhawks, poté odletěl s reprezentací do dvaceti let na kemp do Finska. Tam se mu parádně vydařil úterní zápas proti domácím mistrům světa, v němž zapsal čtyři body (2+2).

Letos je tedy horkým adeptem na domácí šampionát; už v loňské sezoně bojoval o účast ve Vancouveru, ale nakonec neúspěšně. S osmnáctkou ovšem stihl dvě mistrovství, v minulém ročníku táhl její produktivitu s 29 body (9+20) ve 25 utkáních. Chvíli nosil i kapitánské céčko.

Na domácí scéně mezitím stihl prvních 15 extraligových zápasů za Bílé Tygry, v nichž si připsal dvě asistence. Jinak dostával hodně prostoru o soutěž níž v dresu Benátek, v závěru ročníku pak pomáhal i juniorce.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz