Potvrzeno! Jaškin opouští NHL, na rok se upsal Dynamu Moskva

Foto: Vladimír Koča

Spekulace ruských médií se potvrdily, Dmitrij Jaškin opouští NHL a míří do vlasti svých rodičů. Reprezentační útočník se dohodl na angažmá s Dynamem Moskva, které ve středu získalo jeho hráčská práva od Novosibirsku. Jak uvedl web Dynama, Jaškin s vedením klubu uzavřel roční smlouvu.

HokejkaSHOPvanoce

Ruská média informovala o přechodu Jaškina už ve středu odpoledne, nicméně klub si dal s potvrzením transferu na čas. Učinil tak dnes krátce po obědě moskevského času. Dmitrij Jaškin už je hráčem Dynama, podepsal roční smlouvu a zapojí se do přípravy týmu na novou sezonu Kontinentální ligy.

Bývalý hráč Vsetína či Slavie strávil uplynulé sezony za Atlantikem. Účastník dvou mistrovství světa dvacetiletých odešel v létě 2012 ze Slavie do kanadského juniorského týmu Moncton Wildcats, v ročníku 2013-14 si připsal první dva starty v NHL za St. Louis, které robustního útočníka získalo ze 41. pozice draftu NHL 2011.

Jaškin strávil u Blues dalších pět sezon, v září 2016 absolvoval premiéru v české reprezentaci dospělých a zahrál si na Světovém poháru. Účastník MS 2018 a 2019 loni v NHL zamířil na listinu volných hráčů, odkud po Jaškinovi sáhli Washington Capitals. Jenomže syn bývalého vsetínského obránce Alexeje Jaškina nedostal takový herní prostor, u vítězů Stanley Cupu sehrál 37 utkání NHL, zaznamenal dvě branky a šest nahrávek.

Po sezoně se stal volným hráčem a čekal na nabídky, s postupujícím časem začal být stále víc aktuální jeho případný přesun do KHL. V Rusku byl totiž o Jaškina značný zájem, mluvilo se o Omsku i o dalších klubech. Reprezentačního útočníka nakonec ulovilo Dynamo Moskva, kam se mimochodem vrací také slovenský bek Michal Čajkovský. Někdejší obránce Sparty měl původně hrát za Jekatěrinburg, ale kluby dnes potvrdily jeho výměnu.

Dynamo dosud mělo na soupisce dvě volné pozice pro cizince, z krajánků má klub k dispozici také Fina Hietanena, Lotyše Indašise a Švéda Peterssona. Z českých hokejistů hrál za slavný ruský klub ještě nedávno Lukáš Kašpar, v minulosti oblékali dres Dynama rovněž Petr Čajánek, Martin Havlát, Václav Pletka, Robert Kántor, Filip Novák, Marek Kvapil, Jakub Petružálek (tahle trojice pomohla klubu k zisku Gagarinova poháru), Pavel Rosa, Karel Rachůnek, Jiří Hudler nebo Jakub Klepiš.

Foto: Alena Zapletalová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz