Potvrzeno. Jakub Galvas bude hrát za finský Jukurit

Foto: Martin Voltr

Na začátku letní přípravy už olomoucký klub oznámil, že nemůže počítat s Jakubem Galvasem, nyní se definitivně potvrdilo jméno jeho dalšího působiště: Talentovaný zadák poprvé opouští české soutěže a míří do finského Jukuritu Mikkeli.

HokejkaTV

Galvas patří mezi hráče, kteří dosud sázeli na českou cestu. Už tři sezony byl pevným článkem obrany extraligové Olomouce, letos se dostal nad 21 odehraných minut na zápas. Ve 47 utkáních včetně play off si připsal pět branek a čtrnáct asistencí.

Už jako junior se zařadil mezi nejlepší ofenzivní beky v soutěži, fanoušci ho ale dál vídat nebudou: Jakub Galvas měsíc před dvacátými narozeninami podepsal dvouletou smlouvu v Jukuritu Mikkeli.

Jukurit patří mezi nejslabší týmy finské Liigy. Do nejvyšší soutěže postoupil před třemi lety, play off si zatím nezahrál ani jednou. V uplynulé sezoně skončil na předposlední 14. příčce, i na to narážel olomoucký trenér Zdeněk Moták v nedávném rozhovoru.

„Možná ho to nakopne správným směrem, ale pro nás je to prostě zklamání.“

„Pro nás je docela zklamání, že hráč šestého mužstva extraligy odchází do čtrnáctého mužstva finské ligy. Možná ho to nakopne správným směrem, ale pro nás je to prostě zklamání, protože ten hráč pro nás byl opravdu oporou,“ uvedl Moták.

„Dostal tady hodně prostoru, vyhrál se, řekl si o místo ve výběru reprezentace do dvaceti let. Já mu samozřejmě přeju jenom to dobré, aby se ve Finsku chytil a třeba se tady i jednou vrátil a rozdával hokejovou radost,“ dodal.

Galvas odehrál za mládežnické národní týmy 76 utkání, dalších pět přidal v seniorské reprezentaci. Jeho práva v NHL patří Chicagu, které ho draftovalo v roce 2017 jako celkově 150. v pořadí.

Jukurit společně s ním získal i dalšího ofenzivního obránce, Rusa Alexandra Jakovenka. Ten byl letos druhým nejproduktivnějším zadákem USHL.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz