Potvrzeno! Hrbas odchází z Vítkovic, bude hrát za Chabarovsk

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Před dvěma dny vedení Amuru Chabarovsk uvedlo, že se dohodlo na spolupráci s Markem Hrbasem. Vítkovický klub tehdy ještě odchod reprezentačního beka komentovat nemohl, čekalo se, až účastník KHL uhradí odstupné. Nyní už je transakce vyřízena a stěhování odchovance západočeského hokeje do východních končin tudíž nic nebrání.

Jágr Chance liga

„Můžu potvrdit, že ze strany Amuru Chabarovsk došlo k naplnění podmínek klauzule, na základě které mohl Marek Hrbas odejít do zahraničí. Na jednu stranu nás mrzí, že už za nás Marek hrát nebude, ale na druhé straně, a to převažuje, mu přejeme hodně štěstí a úspěchů v jeho ruském angažmá," uvedl na klubovém webu generální manažer a hlavní kouč Jakub Petr.

Vítkovice ztrácejí jednoho z elitních beků, a podobně jako v létě Lukáš Klok (nyní Slovan Bratislava) jde Hrbas za novou výzvou. „Máme radost, že i když není naším odchovancem, právě v našem dresu si svými výkony řekl nejen o reprezentační dres, ale také o zájem z ruské KHL. Budeme rádi, když v budoucnu, až jeho zahraniční angažmá skončí, povedou jeho kroky opět k nám do Vítkovic,“ doplňuje Petr.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovický klub se v souvislosti s odchodem Hrbase snažil reagovat a před několika dny přivedl z Chomutova zkušeného zadáka Jaroslava Mrázka. Došlo také k výměně se Spartou, odkud dorazil Blaž Gregorc a opačným směrem putoval Eric De la Rose. Když Hrbas obdržel nabídku z KHL, klub vyšel hráči vstříc. Podobně tomu bylo nedávno kupříkladu v Liberci, odkud se do ruské soutěže vydal Michal Bulíř.

Pro Hrbase je KHL ohromnou motivací, což management hokejových Vítkovic chápe. „Samozřejmě máme určité cíle do sezony, ale nemáme v plánu brzdit rozvoj hráčů a posun v jejich kariérách. Čili stejně jako tomu bylo například v případě Kloka, tak ani Marku Hrbasovi jsme v odchodu nijak nebránili a ani v budoucnu, vyskytne-li se zájem o některého z našich hráčů, jim v rozvoji bránit nebudeme. Dodám ale, že nemáme v plánu pomíjet naše interní cíle, od kterých nechceme ustupovat," zmiňuje Petr.

Hrbas v Chabarovsku doplní čtyři krajany. Jan Kolář, Michal Jordán a Tomáš Zohorna působí v Amuru delší dobu a odvádějí velmi dobré služby. Nedávno do klubu přišel Marek Langhamer, jehož uvolila Kometa poté, co z východu Ruska naopak dorazil do Brna Libor Kašík. Útočník Tomáš Filippi se zase vrátil do Liberce, poslední místečko pro cizince na soupisce Amuru nyní obsadí právě Hrbas.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz