Potřebujeme čtyři výhry. Máme na to devět pokusů, počítá Honejsek

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Ševci na domácím ledě nestačili na Mladou Boleslav. Druhá prohra v řadě a tým z Baťova města rázem dělí od play out jen tři body. Situace kolem postupové desítky je ale velmi vyrovnaná a Zlín stále i přes dva neúspěchy pokukuje i po postupové šestce, na kterou ztrácí stále jen dva body. Dvě prohry v řadě s týmy kolem desátého místa je ale řadí spíše do boje o předkolo.

Nový fanshop

„Nevím, čím to je, že neumíme zvládat zápasy se soupeři kolem nás. Je to k zamyšlení. Potřebovali bychom už nějakého soupeře kolem nás porazit," je si vědom Antonín Honejsek. „Vyhráli jsme v Pardubicích, to bylo dobře, ale spíš ty týmy přímo kolem desátého místa musíme porážet. Ale nic se neděje, my musíme ještě čtyři zápasy vyhrát, abychom tam byli, a máme na to ještě devět pokusů," říká zlínský útočník.

Navíc zrovna Mladá Boleslav patří mezi méně oblíbené týmy na zimním stadionu Luďa Čajky. „Vůbec nám to na ně nejde. Nevím, kdy jsme je naposledy doma porazili. U nich jsme vyhráli, teď nám to oni vrátili. Bylo to ale spravedlivé, protože jak nedáš přesilovku pět na tři, tak nemůžeš vyhrát. My jsme ji nedali a to byl asi rozhodující okamžik," poukazuje Honejsek na klíčový moment utkání.

Ševci hráli ve 28. minutě přesilovku pět na tři a počínali si v ni tragicky. „Měli jsme dvě buly u nich ve třetině a oni nám dvakrát ve třech úplně čistě vyhodí puk hned z buly," štve zlínského útočníka. „To je šílenost a tam jsme ztratili asi čtyřicet sekund, když jsme se tam dvakrát zpátky dostávali. Všech pět hráčů by ten puk mělo sežrat, abychom ho vybojovali. To stejné platí i pro přesilovku pět na čtyři. Oni nám ve třetině čistě vyhráli buly a hráli v klidu přesilovku. My jsme jezdili pořád zpátky a zase se tam dostávali, což ubírá síly," vysvětluje šestadvacetiletý hráč Zlína.

Nezvládáme zápasy s týmy kolem nás, ví Honejsek

Berani ale utkání začali dobře. Díky gólu Šťastného vedli 1:0, ale víc ze zápasu vytěžit nedokázali. „Tím, že jsme vedli 1:0, jsem věřil, že se nám bude hrát lépe a přidáme nějaký ten gól. Pak přišly ty přesilovky pět na tři. Nevím proč se na nás začalo z hlediště pískat... Pak se to trošku rozdrbalo a po vlastních chybách jsme dostali gól. Ve třetí třetině se nám to už těžko otáčelo. Oni tu třetinu sehráli zkušeně a my jsme pořádně neměli ani šanci," mrzí zlínského útočníka.

Bruslaře pak hodně podržel i brankář Brandon Maxwell, který v utkání kryl 32 zlínských střel. „Chytal výborně, nevyrážel puky, i když párkrát tam nějaký šrumec byl, ale jim se to taky dobře odráželo. Určitě to nepřisuzuji štěstí, tomu se musí jít naproti. My jsme ale ty dorážky kolem branky vůbec neměli," kroutí hlavou Antonín Honejsek.

Sestřih zápasu Aukro Berani Zlín – BK Mladá Boleslav

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz