Postup do čtvrtfinále? Neskončili jsme, hlásí Hadamczik. Svou partu chválí

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(UMEA, od našeho zpravodaje) V jeho tváři byl vidět úsměv, napětí z něj spadlo. Kouč reprezentační osmnáctky Alois Hadamczik byl po důležitém vítězství nad Finskem pozitivně naladěný. Jeho tým splnil první velký krok – postup do čtvrtfinále má v kapse. Teď mohou čeští mladíci koukal směle dál.

HokejkaTV

„Mužstvo hrálo velmi dobře. Samozřejmě všechno je podpořeno výborným gólmanem. Nagano jsme vyhráli, protože tam byl Hašek. Brankář nám zachytal, ale všichni hráči udělali maximum, abychom vyhráli,” libuje si Hadamczik.

„Vždycky se najdou drobné chyby, ale byla tam spousta krásných akcí, dobrá přesilovka. Mužstvo si zasloužilo vyhrát, mělo velké odhodlání. Parta se stmelila a chytila velké sebevědomí. Věřím tomu, že ještě nějaké zápasy tady vyhrajeme,” pokračuje zkušený kouč.

Jan Myšák hodnotí výhru nad Finskem

Českému výběru znovu parádně vyšel vstup do utkání. Hned po 37 sekundách zakončil parádní kombinaci trefou do prázdné branky Martin Lang. Oproti prvnímu utkání velká změna. Jako den a noc. „První zápas zaskočil všechny. Měli jsme malou duši, protože jsme to nečekali. Pak nám Bělorusové ukázali, že umí porazit i Finy. Naše mužstvo se ale zvedá a věřím, že jsme schopni ještě něco uhrát. Bojujeme, máme sebevědomí a dobře nám chytá gólman, což je základ,” pochvaluje si hlavní trenér osmnáctky.

Finové sice v přesilovce díky ráně Puistoly srovnali, krátce nato ale skóre obrátil Koffer a národní tým získal zpátky potřebný klid. „Kluci jsou důrazní a pohybují se v prostoru, kde mají být. Vždy se najde nějaká chyba. Občas jsme pod tlakem zbytečně zahazovali puky. Převažovaly ale pozitivní věci, za které musíme hráče pochválit. Odhodlání i vůle tam byly. Finové měli volno, my jsme v sobotu hráli. Trochu jsem se obávali, že nám dojdou síly, ale to se nestalo. Jsem rád, že kluci odvedli velmi dobrou práci,” přiznává Alois Hadamczik.

Filip Koffer hodnotí zápas proti Finsku

Už podruhé se ocitl jen na tribuně brankář Jan Bednář, který do turnaje vstupoval jako jednička reprezentace. „Není ani jako dvojka kvůli tomu, že byl v prvním utkání střídán, ale proto, že další den na tréninku dostal do kotníku a nemůže dát nohu do brusle. Momentálně ještě nemůže hrát,” vysvětluje.

Čeští mladíci mají postupovou jistotu a do karet jim hraje i fakt, že se ve čtvrtfinále jistě vyhnou nabušeným Američanům. „Každý zápas je důležitý. Některý více, jiný méně. Věděli jsme, že pokud vyhrajeme, budeme mít postupový klíč. Nemůžeme si vybírat. Musíme čekat na toho, kdo přijde. Mužstvo musíme koncentrovat na to, abychom ve čtvrtfinále uspěli. Dneska v něm jsme, ale neskončili jsme. Chceme vyhrát další zápas a uvidíme, jak to bude dál.”

Trenér Hadamczik hodnotí výhru nad Finskem

Boje ve skupině uzavřou mladí reprezentanti soubojem s Kanadou. Zápas by mohl být dobrou prověrkou před následným play off. „To nebude příprava. Chceme vyhrát,” prohlásil ambiciózně Alois Hadamczik.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz