Postup á la Kometa by chtěl každý, tvrdí Birner. První nezdar Tygry nerozhodí

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

25. března 9:25

Václav Jáchim

Už den dopředu vyrazili směr Mladá Boleslav, hokejisté Liberce neponechávají v Generali play off nic náhodě. Jenže třetí čtvrtfinálová bitva se jim nepovedla, vítěz základní části prohrál 1:4.

Nový fanshop

Skóre trošku zkresluje, poslední dva góly padly do prázdné branky, jelikož Pešánova armáda hrála power play. Nicméně první porážka je pro Tygry smutným faktem, snaha o co nejrychlejší postup á la Kometa Brno dostala trhlinu.

Den před utkáním na ledě Bruslařů se hokejisté Liberce v televizi dívali, jak dvojnásobný mistr republiky povalil Mountfield a v nejkratší možné době otevřel brány semifinále. Hráčům Liberce by se líbilo totéž.

„Jasně, chtěli by to všichni, aby byl delší čas na odpočinek. Ale to se moc neděje, týmy jsou vyrovnané a rozhodují detaily. Tentokrát v nich byla lepší Boleslav," uznává útočník Michal Birner.

Místo posunu série na 3:0 ve váš prospěch jste soupeři dopřáli první vítězství. Co bylo hlavní příčinou?
Šancí jsme měli dost na to, abychom ten zápas vyhráli. Možná jsme v nich byli takoví lehkovážní nebo až moc sebevědomí. Nevím. Gólman jim zachytal dobrý zápas. Vyměnili ho a jemu to sedlo, chytil tam dost věcí. Ale nic se neděje. My víme, že jsme neodehráli svůj nejlepší zápas. I tak jsme si vypracovali dost šancí, abychom uspěli. Je to prostě play off, na postup musí tým vyhrát čtyřikrát. Já věřím, že to budeme my.

Přijde vám, že jste padli zbytečně?
Já hlavně nechci snižovat výkon Boleslavi. Vždy je to tak, že ten druhý tým hraje, co mu dovolí soupeř. A Boleslav odehrála výborné utkání. Měli pohyb, chtěli to vítězství víc a proto nás porazili. Jednoznačně si to zasloužili.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Co říci k závěru utkání? Na vaší straně byly docela emoce.
To k play off patří, takové věcí se dějí. Když to vezmu z osobního hlediska, tak mě už tenhle zápas s prominutím ani nezajímá. Já se chci nachystat na ten příští, abychom na tom byli lépe. Abychom byli fyzicky dobře připravení a urvali to jedno vítězství, kvůli kterému jsme do Boleslavi přijeli.

Jak jste viděl třetí gól Mladé Boleslavi při liberecké power play, kdy vám Procházka klepl do hokejky a puk zaplul do prázdné brány?
Bylo to malé nedorozumění se Švíckem (Martinem Ševcem). Já čekal, že mi někam odskočí, on nevěděl, nějak jsme se tam nedohodli. Moc jsme na sebe nemluvili. A Martin Procházka toho využil, bouchnul mi do hokejky. Takové věci se v hokeji stávají. Určitě mě to nijak nerozhodí, to rozhodně ne. Pak je už jedno, zda prohrajete 1:2 nebo 1:4. Ztratili jsme bod v sérii, což je to hlavní. Procházka ale z druhé strany zaslouží uznání - dohrával tu situaci až do konce, šel po puku, byl agresivní. A ten gól pro domácí si vybojoval.

Prohra určitě mrzí. Ale nemůže vám svým způsobem pomoci do dalšího průběhu play off?
Určitě. My máme nějaký cíl – a tím je vyhrát poslední zápas sezony. V sobotu jsme všichni viděli Kometu, která vyhrála sérii 4:0. Chtěli by to tak všichni; aby měli čas na odpočinek. Ale to se moc neděje. Týmy jsou vyrovnané, rozhodují detaily. Boleslav v nich byla tentokrát lepší, jak my jsme v nich byli lepší u nás doma. Musíme se na to podívat na videu, něco si k tomu říct a příště hrát mnohem lépe.

Když jste mluvil o té Kometě. Sledovali jste její postup s tím, že by Brňané mohli být vaším soupeřem v semifinále?
To určitě ne. Všichni teď koukají na hokej, dávala to televize a i v médiích to byla vyhrocená série. Tak jsme to sledovali a chtěli vědět, jestli tam Hradec urve jedno vítězství. Kometa vyhrála 4:0 na zápasy, to mluví za vše. My teď musíme koukat na sebe, abychom se do semifinále vůbec dostali.

Sestřih BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz