Poslední turnaj před Evropou. Ženská šestnáctka míří do Německa

Foto: David Peška, Český hokej

Jen jedinou reprezentační kategorii letos čeká vrchol sezony na domácí půdě. Ženská reprezentace do 16 let už k němu směřuje veškerou přípravu, turnajovou generálku absolvuje tento týden v německém Selbu. Loni skončila druhá právě za Němkami, letos by se ráda vrátila na nejvyšší stupínek.

Jágr Chance liga

Evropský pohár hokejistek do 16 let se po maďarské Budapešti a finském Vierumäki chystá ve svém třetím ročníku do Česka, na konci dubna ho přivítá zimní stadion v Příbrami. Česká reprezentace chce obhájit medailové pozice, zatím prožívá poměrně slušnou sezonu.

Naposledy opět vyhrála Turnaj Visegrádské čtyřky proti starším soupeřkám, a to i přes porážku 0:1 v posledním zápase se Slovenskem. Že tenhle výsledek není absolutně žádná hanba, potvrdila slovenská osmnáctka vzápětí. V takřka totožné sestavě totiž vyhrála mistrovství světa divize IA a poprvé v historii postoupila mezi elitu.

Foto: David Peška, Český hokej

Teď se svěřenkyně Romana Heindla musí soustředit zase na duely proti vrstevnicím, v Selbu narazí od pátku 8. do neděle 10. února postupně na Švýcarsko, Rakousko a Německo. Tedy soupeře, jejichž program v dívčích kategoriích udělal v posledních letech velký progres.

Letos se Češky jako vždy čtyřikrát potkaly s Němkami a pokaždé je přetlačily – 1:0,  2:1, 2:0 a 4:1. Poslední vzájemná porážka je právě rok stará, soupeř tehdy zaslouženým vítězstvím 3:0 ukázal naší reprezentaci tolik potřebný varovný prst. Možná i ten pomohl k budoucímu stříbru z Finska.

Teď bude zajímavé sledovat i to, jak se do týmu zapojí tři hokejistky, které byly s osmnáctkou na světovém šampionátu. Julie Pejšová odchytala v Japonsku všechny zápasy a potvrdila svou parádní sezonu, Hana Haasová byla se třemi góly a jednou asistencí třetí nejproduktivnější hráčkou týmu a ani Karolína Sýkorová se na svůj věk rozhodně neztratila. Návrat do mladší kategorie ale vždycky vyžaduje trochu něco jiného, letos navíc každá ví, že receptem k úspěchu bude jen a pouze týmové pojetí.

Reprezentantky se usadí v Chebu, kde začnou trénovat ve středu dopoledne a za hranice budou vyrážet jen k zápasům.

Foto: David Peška, Český hokej

Nominace českého týmu

Brankářky:
Alexandra Hřívová (Nový Jičín), Julie Pejšová (Příbram).

Obránkyně:
Denisa Habartová (Příbram), Anežka Hračová (Uničov), Anna Václavková (Černošice), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Eliška Vaněčková (Havířov), Karolína Veverková (Kadaň), Tereza Mašková (Cheb), Adéla Wojnarová (Poruba).

Útočnice:
Barbora Bartáková (Příbram), Anna Jiřina Pavlasová (Děčín), Lucie Gruntová, Anna Kalová (obě Klášterec nad Ohří), Adriana Dubová (Kutná Hora), Andrea Trnková (Choceň), Aneta Dýcková (Vlašim), Markéta Mazancová, Lucie Eignerová (obě Sušice), Karolína Sýkorová (Benátky nad Jizerou), Hana Haasová (Opava), Dominika Malická (Třinec).

Náhradnice:

Brankářky: Kateřina Dvořáková (Kladno), Barbora Dalecká (Chrudim), Barbora Hromádková (Litoměřice). Obránkyně: Tereza Czerweková (Sušice), Eliška Hotová (Příbram). Útočnice: Gabriela Hrubanová (Prostějov), Zuzana Trnková (Třebíč), Beáta Svatošová (Choceň), Natálie Brichová (Kutná Hora).

Realizační tým:

Manažerka: Petra Herzigová
Hlavní trenér: Roman Heindl
Asistenti trenéra: Roman Kosina a Martina Pousková
Lékař: MUDr. Vojtěch Třebický
Hospodář: Josef Polenský

Program turnaje v Selbu

Pátek 8. února:
14:00 Švýcarsko – Česko
17:30 Německo – Rakousko

Sobota 9. února:
14:00 Česko – Rakousko
17:30 Německo – Švýcarsko

Neděle 10. února:
10:00 Švýcarsko – Rakousko
13:00 Česko – Německo

Foto: David Peška, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz