Poslední tečka za skvělou sezonou: Dostál je juniorem roku

Foto: Vladimír Koča

18. června 20:14

Martin Voltr

V posledních dvou letech získal cenu pro juniora roku Martin Nečas, i jeho nástupce se k trofeji odrazil v brněnské Kometě: Na galavečeru Zlatá hokejka ji převzal brankář Lukáš Dostál.

HokejkaSHOPvanoce

„Chtěl bych poděkovat především své rodině a spoluhráčům, se kterými jsem tuhle sezonu mohl hrát. Této ceny si nesmírně vážím, je to úžasný pocit a děkuji moc,“ pronesl Dostál poté, co cenu obdržel z rukou Tomáše Zelenky.

Zasloužil si ji svými výkony na několika polích: Nejprve zaujal v prvoligové Třebíči, poté na mistrovství světa do 20 let, kde měl nejvyšší úspěšnost zákroků. Po premiérových startech v Kometě odešel do Ilvesu Tampere a Finsko mu rovněž sedlo.

První odměnou byla nováčkovská smlouva s Anaheimem. Teď přišla další, která pro osmnáctiletého gólmana definitivně zaklapla dveře za vynikající sezonou. Byť bez týmového úspěchu.

Trofej pro juniora roku před ním dvakrát převzal Martin Nečas, tedy bývalý parťák z brněnské organizace. Dostál může jeho počin klidně zopakovat, věkově má před sebou poslední mládežnický ročník s vrcholem na domácím mistrovství světa.

Jinou cenu už přitom získal loni v květnu, tehdy byl vyhlášen nejlepším hráčem domácí DHL Extraligy juniorů. Letos na něj navázal další brankář Dominik Pavlát.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz