Poslední porážky? Nic se neděje, zní z Pardubic a už vyhlížejí Hradec

Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

Pardubice si úterní výhrou v derby vybojovaly možnost posunu tabulkou výše, jenže další dva domácí duely s Třincem a Litvínovem nezvládly. „V kabině jsme si řekli, že se nic neděje a to důležité teprve přijde. Ale samozřejmě se už musíme postupně připravovat na play off režim, takže už musíme postupně koukat dopředu,“ je si vědom před závěrem základní části brankář Milan Klouček.

O Kapku lepší hokej

Litvínovští hokejisté po prohře s Hradcem Králové, který přitom přestříleli jasně 45:11, na pardubickém ledě neopustili svou taktiku, tlačili se jednoduše směrem do brány a tentokrát byli úspěšnější. „Samozřejmě byl jejich důraz nepříjemný. Věděli jsme, že hrají velice jednoduše, tak padl i jejich první přesilovkový gól. Obránce vystřelil od modré, já toho moc neviděl, kotouč trefil tyčku, pak se odrazil nějak za mě a nakonec ho tam někdo dorazil,“ popisoval Klouček první inkasovaný gól ze 13. minuty.

Klíčem k úspěchu byly přesilové hry, Dynamo vyrovnalo ve druhé části díky přesilovkové trefě Matěje Blümela a v závěru utkání mělo po ubráněném oslabení šanci otočit výsledek ve svůj prospěch. Jenže místo toho inkasovalo ve vlastní početní výhodě. „Minulý zápas u nich to bylo úplně špatné, nevstoupili jsme do zápasu dobře. Tentokrát to bylo daleko lepší a škoda, že jsme nedali ještě nějaký gól z přesilovky a nesrovnali. Nějaké šance tam byly, pak už si to ale Litvínov docela dobře pohlídal, hráli v boxu a už nás moc k ničemu nepouštěli,“ líčil Klouček.

Ten pochytal 29 střel. „Neřekl bych, že jsem měl až příliš práce. Spíš to bylo takové, že jsem tam stál a pak bylo nějaké přečíslení. Vím, že minulý zápas v Litvínově tam bylo hodně přečíslení, asi mají pokyny, že čekají na přečíslení a pak jsou z toho nebezpeční a hrozí,“ vypíchl pardubický gólman jednu z velkých zbraní Vervy.

Východočeši měli v sérii čtyř domácích utkání možnost poskočit tabulkou, po dvou porážkách ale zůstávají s třiasedmdesáti body na sedmé příčce. „Je to škoda, ale nic si z toho neděláme. V kabině jsme si řekli, že se nic neděje a to důležité teprve přijde. Ale samozřejmě se už musíme postupně připravovat na play off režim, takže už musíme postupně koukat dopředu.“

Sestřih utkání

Start vyřazovacích bojů se nezadržitelně blíží, do konce základní části zbývá odehrát šest kol. „Samozřejmě chceme zvítězit v každém utkání, jít zápas od zápasu. A už postupně koukat dopředu, protože play off je opravdu za rohem. Takže už se na to nějak připravovat, nebude to jednoduché, máme ještě šest zápasů. Dá se říct, že předkolo už je za chvilku, takže není na co čekat,“ říkal Klouček k plánům celku kouče Richarda Krále pro závěr sezony.

Na ten by se rádi naladili dalším vítězstvím ve východočeském derby, které je čeká po týdnu opět v úterý, tentokrát v Hradci Králové. „Určitě. I doma s Hradcem to bylo vyhrocené, s nimi je to vždycky. Škoda, že nemohou přijít diváci, to by bylo ještě jednou takové. Budeme chtít u nich vyhrát a zase najet na vítěznou vlnu. Zápasů už moc není, chceme vyhrát a jít do play off s vítěznou šňůrou, abychom se cítili dobře a věřili si,“ uzavřel 22letý brankář, jenž si v posledních zápasech drží úspěšnost zákroků nad devadesáti procenty.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz