Poslední Pardubice posilují defenzivu, Dynamu pomůže Filip Novák

Foto: hcdynamo.cz

Perou se o výsledky i o návrat sebevědomí, hokejisté Pardubic po výměně trenérů dokázali smazat nulu na bodovém kontě, ale v Tipsport extralize zůstávají stále poslední. Vedení Dynama tedy dál hledá možnosti, jak okysličit hráčský kádr. Po příchodu brankáře Jakuba Štěpánka a návratu kanadského útočníka Tylera Redenbacha hlásí Východočeši posilu tentokrát do defenzivy. Dynamu pomůže zkušený obránce Filip Novák, který v této sezoně zatím nikde nepůsobil. S vedením klubu se dohodl prozatím na měsíční spolupráci.

Plekanec Chance liga

"Potřebovali jsme posílit post obrany, také proto, že Petr Čáslava stále není zdravotně fit. Nechceme uspěchat jeho návrat po zranění," vysvětluje generální manažer a pardubický trenér Pavel Rohlík. "Hledali jsme určité varianty zkušeného obránce, který by nám pomohl. Nakonec jsme se rozhodli pro Filipa Nováka, jenž má za sebou spoustu sezon v KHL a v národním týmu. Uvidíme, jak dlouho u nás zůstane, do listopadové reprezentační přestávky bude hrát za Pardubice," dodává Rohlík.

Novák uzavřel s Dynamem měsíční kontrakt, prozatím do doby, než si dá nejvyšší soutěž pohov vzhledem k listopadovému turnaji Karjala. S týmem Dynama se už čerstvá posila připravuje, první start v novém dresu absolvuje v úterní předehrávce 10. kola TELH proti Karlovým Varům. V případě ostříleného beka půjde o návrat do domácí nejvyšší soutěže po devíti letech.

Extraligu hrál Novák jen a pouze v ročníku 2007-08 za České Budějovice. "Filip měl v letní pauze určité zdravotní potíže, ale už je stoprocentně fit a připraven podávat maximální výkony. Chce jít na led a hrát zápasy, nabídku z Pardubic uvítal. Rád by Dynamu co nejvíc pomohl," připomíná Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Mistr světa 2010 strávil uplynulý ročník ve Slovanu Bratislava a posléze v Traktoru Čeljabinsk. Na jaře Novákovi skončila smlouva a konstruktivní bek netajil zájem nadále hrát KHL. Mluvilo se o kontaktech se Slovanem, ve hře byly další týmy. Dveře do ruské soutěže může bývalá opora Dynama Moskva znovu otevřít, ovšem v nejbližší době bude odchovanec českobudějovického hokeje k dispozici Pardubicím. Po měsíci se obě strany mohou domluvit na další spolupráci, Novák by rád znovu do zahraničí, ale záležet bude na aktuální situaci.

V Dynamu před několika dny skončil jiný obránce Martin Rýgl, rozloučil se rovněž útočník Justin Hodgman, jenž našel novou práci ve finském Lahti. Do sestavy se naopak zařadil Tyler Redenbach, nyní přidá zkušenosti Filip Novák, který v kádru Dynama mimochodem doplní další světové šampiony z Německa 2010 Petra Čáslavu, Jakuba Štěpánka, Tomáše Rolinka a Petra Hubáčka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz