Poslední dvě minuty? Byla to divočina, popisuje Anděl. Rozhodl v prodloužení

Foto: Luboš Vácha

9. prosince 2017, 16:36

Milan Sochor

Dukla v rámci 29. kola hostila silného, a navíc neoblíbeného soupeře. Třinci, který se před tímto duelem držel na třetí příčce, v letošní sezoně ještě nevstřelila ani gól. Dlouho to vypadalo, že se jí to nepodaří ani tentokrát. Nakonec ovšem zvítězila 1:0 po prodloužení a odpoutala se od extraligového dna.

Plekanec Chance liga

Jihlavští čekali na vstřelenou branku do sítě Ocelářů 181 minut a 10 sekund. Až v prodloužení třetího klání se dočkali. Šimona Hrubce, jenž strážil třineckou svatyni i v předchozích dvou případech, prostřelil Lukáš Anděl. „Vystřídal jsem a dostal jsem se hnedka k puku. Viděl jsem, že třinečtí hráči jdou také střídat. Využil jsem toho a jel jsem sám na bránu. Vystřelil jsem tam, kam jsem chtěl. Povedlo se to parádně,“ raduje se specialista na góly v prodloužení. Nedávno podobně rozhodl zápas s Olomoucí.

Mužstvo z Vysočiny prožívá po řadě nezdarů úspěšné období. Bodovalo počtvrté za sebou, na šňůru domácích výher navléklo třetí korálek. „Věděli jsme, že přijede hodně kvalitní soupeř. Chtěli jsme navázat na předchozí zápasy a bodovat, protože teď bude reprezentační pauza, abychom nahnali co nejvíce bodů. Povedlo se nám to. Plnili jsme, co jsme chtěli,“ hodnotí střelec vítězné branky. Zisk dvou bodů posunul Jihlavu díky lepšímu skóre na třináctou pozici před Litvínov.

„Před oběma gólmany klobouk dolů, byli fakt výborní.“

Hra byla bojovná a urputná, přesto se obě mužstva dostávala do zajímavých příležitostí. „Šancí tam bylo opravdu mnoho. Před oběma gólmany klobouk dolů, byli fakt výborní,“ uznává mladý útočník. Lars Volden vychytal v úvodní dvacetiminutovce trestné střílení, Šimon Hrubec v samotném závěru zlikvidoval jihlavský únik. „Dvě minuty před koncem jsme byli v oslabení, mohli rozhodnout oni. Najednou z toho jel Semiš (Filip Seman, pozn. red.) sám na bránu a mohl rozhodnout zase v náš prospěch. Byla to divočina,“ popisuje Anděl.

Sestřih zápasu HC Dukla Jihlava – HC Oceláři Třinec

Výsledek 1:0 po prodloužení v hokeji není zrovna typický, i tak s ním má Vlastimil Dostálek poměrně čerstvou zkušenost. „Zrovna v letošní sezoně jsme v Českých Budějovicích takhle hráli s Frýdkem-Místkem. Zápas s Třincem byl strašně vyrovnaný, soupeř byl obrovsky nebezpečný v přesilových hrách. Musím celému týmu poděkovat. Obětavost byla neskutečná, hlavně v závěru v posledních dvou minutách, kdy nás tam mačkali. Jsme moc spokojení, dva body jsou pro nás ohromně cenné,“ oddychuje třiadvacetiletý útočník.

Jedním z klíčů k úspěchu bylo, že se svěřenci Petra Vlka nenechávali zbytečně vylučovat. A když už se do početní nevýhody dostali, dokázali se ubránit. „Třinečtí hráči dokážou využít chyb i v pěti na pět, člověk si musí dávat pozor pořád. Oslabení jsme odehráli fakt výborně. Moc jsme jejich klíčové hráče do gólových příležitostí nepouštěli. Potom byli ti hráči samozřejmě otrávení a z toho jsme potom začali těžit. Uhráli jsme to tak tak,“ vysvětluje posila Jihlavy, která ve čtyřech zápasech nasbírala tři body.

Fanoušci Dukly si extraligu užívají. I když museli na gól čekat dlouho, na tribunách se bavili a jejich chorály zněly téměř nepřetržitě. „Musím poděkovat fanouškům, jsou naším šestým hráčem. Hnali nás dopředu a myslím si, že jsme jim udělali radost i ziskem dvou bodů. Chci jim fakt strašně poděkovat, i díky nim jsme to dneska zvládli,“ vzkazuje Vlastimil Dostálek. Ten se teď se spoluhráči bude připravovat na důležitý souboj v Chomutově.

1:0 v prodloužení? Gólmani byli fakt výborní, klobouk dolů, hlásí Lukáš Anděl

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz