Poslední boj. Chceme zakončit sezonu s dobrým pocitem, říká Šmajdová

Foto: Martin Voltr

(DMITROV, od našeho zpravodaje) Světový šampionát hráček do 18 let spěje ke svému vrcholu, české reprezentantky ho uzavřou dnes od 17:30 SEČ bitvou s Finskem o páté místo. Stejný osud je potkal už na posledních dvou mistrovstvích, teď se chtějí Finkám pomstít za loňskou porážku z Přerova a dokázat, že na vítězné tečce opravdu záleží.

Nový fanshop

V deset hodin dopoledne vyrazil celý tým na led, aby znovu dostal nohy do tempa. Po čtvrtečním výletu do Moskvy to rozhodně bylo potřeba. „Bylo super, že jsme si konečně odpočinuly. Já jsem tady poprvé, tak jsem se aspoň podívala, co je tady zajímavého. Je to tady hrozně fajn,“ usmívá se Vivien Šmajdová.

Vzhůru za Leninem! Juniorky si odfrkly a vyrazily do Moskvy »

Po dni a půl mimo stadion se hokejistky rozjížděly pozvolna, měly na to tři čtvrtě hodiny. „Trénink byl ze začátku hrozně ospalý, ale pak se to začalo zlepšovat a na konci to bylo úplně super. Zabruslily jsme si a naladily se na zápas.“ Čekání až do 19:30 místního času je přece jenom hodně dlouhé. „Večer už jste trochu unavenější. Ne že by mi to vadilo, ale odpolední zápasy jsou určitě mnohem lepší,“ souhlasí česká obránkyně.

Foto: Martin Voltr

S fyzickými silami by neměl být problém, i ty psychické už hráčky zase naplno načerpaly. Čtvrtfinálové zklamání s Kanadou – z porážky, nikoli výkonu – už patří dávné historii. Teď je zapotřebí správným způsobem nabrat motivaci na souboj o páté místo. „Určitě se snažíme namotivovat, abychom to vyhrály, protože přece jenom by to byl úspěch. I když jsme byly blíž k medaili,“ ví Šmajdová.

Hokejistka z Chebu je jednou z těch, které s Finskem hrály za poslední rok třikrát. Jak na šestnátkách v Budapešti, tak následně s osmnáctkou v Kuortane a samozřejmě v základní skupině probíhajícího mistrovství.

Všichni odehráli perfektní zápas, chválí po čtvrtfinále Zuziak »

Vítězství vždy slavil český tým, pokaždé ale nejtěsnějším rozdílem – postupně 1:0, 2:1 a 3:2. Spojuje zápasy něco? „Rozhodně nám pomáhá, že už jsme s nimi nějaké zápasy odehrály. Aspoň je známe a víme, co dělají, na co se připravit. Máme zápasy nahrané, děláme si jejich rozbor. Nic by nás snad nemělo překvapit,“ komentuje Šmajdová aktuálně nejčastějšího českého soka.

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

V úterý šlo Češkám o postup do čtvrtfinále, Finkám už nikoli. „Myslím ale, že do toho daly sto procent. Takové zápasy se nevypouštějí, každý chce pořád vyhrávat. My jsme do toho ale daly ještě víc, proto jsme taky vyhrály,“ říká bojovně číslo pět. „Byl to super zápas, sem a tam. Takové nám svědčí. Když jsme pod tlakem, hrajeme mnohem líp než v obyčejnějších zápasech. Hlavně tam jde vidět, že prostě chceme.“

Až se budeme později ohlížet za letošním šampionátem, nebude hrát výraznou roli, jestli český tým skončil na páté, nebo šesté příčce. Výsledek ale stoprocentně rozhodne o celém pocitu, který si hokejistky z Dmitrova odvezou.

„Určitě je to hrozně důležité. Dvoutisícovky jsou tady posledním rokem, některé si nemusí už nikdy zahrát na mistrovství světa. Bylo by hrozně fajn zakončit mistrovství s tím, že jsme skončily páté, a ne šesté. A sezonu s tím, že jsme ten poslední zápas vyhrály,“ dodává Vivien Šmajdová.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz