Posily pro mládež Motoru: gólman Maleček a útočník Haas

Foto: ČOV / Václav Pancer

I když mládežníci už téměř čtyři měsíce nehrají, kluby myslí na budoucnost, což je do značné míry dané i (správným) strašákem v podobě zužování soutěží a redukce počtu akademií. Do Českých Budějovic v tomto „mezidobí“ přišli dva talentovaní hráči.

Fanshop národního týmu

Jeden z nich se dokonce zapojil i do tréninků extraligového A-mužstva. Šestnáctiletý brankář Štěpán Maleček pochází z Písku, nicméně v roce 2019 se přesunul do Karlových Varů, kde chytal za dorost a zkraje letošního ročníku také za juniorku. Teď se ovšem vrátil zase blíže k domovu.

„Dostal jsem nabídku, která mě zaujala. Jsem z Písku, takže to mám kousek domů. Rozhodl jsem se, že ji využiju, a domluvili jsme se,“ líčí v rozhovoru na klubových stránkách. „Pravidelně chodím na tréninky s hlavním týmem, což je pro mě velká zkušenost a vážím si toho,“ říká Maleček.

Svůj největší úspěch zaznamenal před rokem, kdy na Olympijských hrách mládeže ve švýcarském Lausanne získal zlatou medaili ve zbrusu nové disciplíně, minihokeji tři na tři. Kromě toho si výtečně vedl i v dresu reprezentační šestnáctky.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Štěpán je perspektivní mladý gólman, Jihočech, a proto jsme rádi, že se kluci z kraje vracejí nebo přicházejí do Motoru. Pevně věřím, že své kvality ukáže a Motor bude nejen pro něj organizací, která bude hráčům partnerem na cestě do seniorského hokeje,“ popisuje trenér budějovické juniorky a šéftrenér akademie Lukáš Majer.

„Stavíme tým juniorů s velkou perspektivou. Naši organizaci chceme doplňovat a rozvíjet pracovitými a cílevědomými chlapci.“

Druhou posilu získal už krátce po zastavení soutěží. Z Mladé Boleslavi se na novou štaci vydal o rok starší útočník Oskar Haas, jenž se loni díky 55 bodům (24+31) vešel do elitní desítky produktivity v Extralize dorostu. Jeho otec Radek má v Bruslařském klubu na starosti brankáře.

„Oskar se rozhodoval, zda změnit klub v rámci České republiky, nebo odejít do Skandinávie. Je pro nás ctí, že oslovil právě Motor České Budějovice. Je to hráč s velkým potenciálem a za předpokladu zvýšení sebenároků perspektivní pro seniorský hokej,“ vysvětluje Majer.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

O tom by měly svědčit i odhady směrem k nadcházejícímu draftu. „Oskar figuruje v lednovém žebříčku Oddělení centrálního skautingu NHL hráčů, které se vyplatí sledovat, s ratingem C, což jsou hráči s předpokladem na čtvrté až šesté kolo draftu,“ připomíná Lukáš Majer.

„My si vážíme toho, že můžeme naší prací a vytvořeným prostředím pomoci nejen jemu, ale všem našim hráčům v cestě za jejich sny. Doufáme, že bude také inspirací pro další hráče, které se skautům určitě vyplatí sledovat,“ předesílá šéf akademie Motoru.

Majer se postavil ke pomyslnému kormidlu budějovické mládeže loni na jaře a teď ji tedy okysličil novými jmény. „Stavíme tým juniorů s velkou perspektivou. Naši organizaci chceme doplňovat a rozvíjet pracovitými a cílevědomými chlapci,“ dodává.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz