Porubský hrdina Jan Káňa: Tým s jednou dobrou lajnou nás nemůže porazit

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Havlíčkův Brod byl jen kousek od důležitého vítězství v Ostravě, nakonec však nemá nic. Závěr třetího kola kvalifikace si totiž podmanil někdejší extraligový útočník Jan Káňa, jenž dvěma góly poslal Porubu do čela bojů o WSM Ligu! "Hodně důležitá výhra a tři body do tabulky," pokyvuje porubský střelec po vydřeném vítězství 5:4.

Jágr Chance liga

Poruba začala lépe, v první části šla do dvougólového trháku a to ještě neproměnila 95 sekund dlouhou přesilovou hru pět na tři. „Bylo to hned ve druhé minutě, soupeřovi hráči měli ještě plno sil a rychle po nás chodili. Nějak nám to nesedlo. Říká se, že kdo nepromění dvojnásobnou přesilovku, tak prohraje, ale my jsme to změnili a vyhráli,“ těší Jana Káňu.

„Je výborné, že nás nezlomilo ani to, že jsme pár minut před koncem prohrávali.“

Ale byla to pro domácí pořádně těžká šichta, ve druhém dějství Bruslaři dominovali a smazali dvougólové manko. „Celá třetina nám vůbec nevyšla, z naší strany to bylo hluché. Oni dobře pokryli naši rozehrávku, střední pásmo a my se vůbec nemohli dostat do útočné třetiny.“ Byla pak v porubské kabině bouřka? „Bouřka ani ne. Ale něco jsme si k tomu řekli.“

Třetí část začala z obou stran opatrně, ale v bláznivém závěru nakonec padlo ještě pět branek, když se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. „Sám nevím, čím si to vysvětlit. Oni nejsou žádní nazdárci, jsou to skvělí hokejisté, kteří už mají něco odehráno. Ale to i my. Sešlo se to a v závěru to tam prostě napadalo,“ culí se Jan Káňa, který byl hrdinou dramatu.

Havlíčkův Brod reagoval na proměněné trestné střílení Tomáše Káni dvěma góly v rozmezí 34 sekund, byl v euforii a dost blízko důležité výhře. Jenže pak přišly velké chvíle mladšího z bratrů Káňů. Ten si nejdřív povyjel před bránu a střelou na lapačku vyrovnal a v čase 59:05 dokonal závěrečný obrat nechytatelnou střelou, která zapadla přesně do růžku.

„Byli jsme rádi už za to, že jsme vyrovnali. Říkali jsme si, že to hlavně nesmíme podělat, ale pak se to všechno krásně sešlo při buly a byl z toho vítězný gól na 5:4. S Hasákem (Markem Haasem, pozn. red.) jsme se domluvili, zkoušíme to tak každý zápas. Z mého pohledu byla u obou gólů půlka brány prázdná, tak nechápu, kde ten gólman stál,“ usmívá se.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Na domácích byla patrná velká úleva. „Je výborné, že nás nezlomilo ani to, že jsme pár minut před koncem prohrávali. Semkli jsme se, šli do toho naplno a vyhráli. Je to pro nás důležité vítězství,“ září Jan Káňa. „I když samozřejmě víme, že roli může nakonec hrát i skóre, ale teď jsou pro nás důležité tři body do tabulky,“ doplňuje po vydřeném triumfu 5:4.

Bruslaři před cestou do Ostravy zvítězili třináctkrát za sebou, jejich výsledky budily respekt. „Zdravý respekt jsme měli, ale my máme taky spoustu zkušených kluků, takže jsme se nebáli. Musím však přiznat, že to byl jeden z nejtěžších soupeřů, proti kterému jsme letos nastoupili. Ale porazili jsme ho, a to je hlavní,“ říká Káňa, který začal sezonu ve Francii.

„Havlíčkův Brod byl jeden z nejtěžších soupeřů, proti kterému jsme letos nastoupili.“

Havlíčkův Brod se mu herně líbil více než Jablonec nad Nisou. „Byl určitě víc hokejovější,“ potvrzuje ofenzivní opora Poruby, která se snažila uhlídat soupeřovu údernou formaci v čele s Lukášem Endálem. „Říkali jsme si, že mají jednu výbornou lajnu, ale tým s jednou dobrou lajnou nás nemůže porazit. Myslím, že jsme je docela uhlídali,“ myslí si Káňa.

Kvalifikace pokračuje už ve středu, kdy se bude hrát znovu v porubské RT TORAX Areně. Dorazí tam Vlci. „Myslím, že to bude úplně jiný zápas než u nich. Doma mají malé hřiště, na něm hráli dobře a byla to pro ně výhoda. Když srovnám jablonecké kluziště s tím naším, tak tady máme úplné letiště,“ culí se na závěr bývalý hráč extraligových Vítkovic.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz