Poruba přivedla Kanaďana. Chci postoupit do extraligy, říká

Foto: hcporuba.cz

Ostravané zbrojí před novou sezonou, šestým jménem v obraně je 25letý Kanaďan Justin Lemcke, který hrál poslední dva roky na Slovensku za Trenčín.

„Justin bude určitě stavebním kamenem obrany, měl jsem možnost vidět jej hrát naživo a jeho styl hry se mi opravdu zamlouvá," tvrdí generální manažer Poruby Pavel Hinner. 

Lemcke za dva roky v Trenčíně posbíral celkově 23 bodů. 

Rodák z kanadského Whitby se stal ve svých 21 letech mistrem OHL, když byl dokonce kapitánem týmu Hamilton Bulldogs.

„Justin bude určitě stavebním kamenem obrany, měl jsem možnost vidět jej hrát naživo a jeho styl hry se mi opravdu zamlouvá."

O dva roky později opět slavil titul, a to v soutěži USports v dresu University of Guelph – Guelph Gryphons.

„Věřím, že budeme mít skvělý tým a taky úspěšnou sezonu, taky věřím, že do obrany přinesu fyzickou sílu a že týmu pomohu," líčí pro klubový web Lemcke. 

„Zároveň přicházím s cílem vyhrát a postoupit do extraligy. Moc se na novou výzvu těším,“ říká nová posila.

Kanadský bek bude rozhodně i tvrdit muziku: má 188 centimetrů a okolo 94 kilo. Teď si poprvé v kariéře zkusí českou soutěž.

V Porubě je zatím šestým hráčem do obrany. Ostravané dříve přivedli do defenzívy už Adama Sedláka, Jiřího Klimíčka nebo Jana Mlčáka.

Aktuální soupiska HC RT TORAX Poruba 2011

Brankáři:
Daniel Dolejš, Ondřej Bláha, Marek Slíž.

Obránci:
Jiří Klimíček, Jan Mlčák, Patrik Urbanec, Tomáš Voráček, Adam Sedlák, Justin Lemcke.

Útočníci:
Jiří Brodek, Vít Christov, Tomáš Gřeš, Dominik Hrníčko, Jan Hudeček, Daniel Häring, Jakub Šlahař, Tomáš Šoustal, Vojtěch Střondala, Radim Toman, Michal Vachovec, Tomáš Vildumetz, Roman Pšurný, Jiří Karafiát (zkouška).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz