Poruba přivedla Kanaďana. Chci postoupit do extraligy, říká

Foto: hcporuba.cz

Ostravané zbrojí před novou sezonou, šestým jménem v obraně je 25letý Kanaďan Justin Lemcke, který hrál poslední dva roky na Slovensku za Trenčín.

Fanshop národního týmu

„Justin bude určitě stavebním kamenem obrany, měl jsem možnost vidět jej hrát naživo a jeho styl hry se mi opravdu zamlouvá," tvrdí generální manažer Poruby Pavel Hinner. 

Lemcke za dva roky v Trenčíně posbíral celkově 23 bodů. 

Rodák z kanadského Whitby se stal ve svých 21 letech mistrem OHL, když byl dokonce kapitánem týmu Hamilton Bulldogs.

„Justin bude určitě stavebním kamenem obrany, měl jsem možnost vidět jej hrát naživo a jeho styl hry se mi opravdu zamlouvá."

O dva roky později opět slavil titul, a to v soutěži USports v dresu University of Guelph – Guelph Gryphons.

„Věřím, že budeme mít skvělý tým a taky úspěšnou sezonu, taky věřím, že do obrany přinesu fyzickou sílu a že týmu pomohu," líčí pro klubový web Lemcke. 

„Zároveň přicházím s cílem vyhrát a postoupit do extraligy. Moc se na novou výzvu těším,“ říká nová posila.

Kanadský bek bude rozhodně i tvrdit muziku: má 188 centimetrů a okolo 94 kilo. Teď si poprvé v kariéře zkusí českou soutěž.

V Porubě je zatím šestým hráčem do obrany. Ostravané dříve přivedli do defenzívy už Adama Sedláka, Jiřího Klimíčka nebo Jana Mlčáka.

Aktuální soupiska HC RT TORAX Poruba 2011

Brankáři:
Daniel Dolejš, Ondřej Bláha, Marek Slíž.

Obránci:
Jiří Klimíček, Jan Mlčák, Patrik Urbanec, Tomáš Voráček, Adam Sedlák, Justin Lemcke.

Útočníci:
Jiří Brodek, Vít Christov, Tomáš Gřeš, Dominik Hrníčko, Jan Hudeček, Daniel Häring, Jakub Šlahař, Tomáš Šoustal, Vojtěch Střondala, Radim Toman, Michal Vachovec, Tomáš Vildumetz, Roman Pšurný, Jiří Karafiát (zkouška).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz