Poruba hlásí další změny. Nováčka posílí Baláž a Toman, 4 hráči končí

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Prvoligový nováček z Poruby hlásí další změny v kádru. V klubu končí čtveřice hráčů, z Vítkovic naopak v rámci ročního hostování přicházejí dva mladí útočníci Radim Toman a Jozef Baláž.

Plekanec Chance liga

Osmnáctiletý Baláž pochází z Liptovského Mikuláše, ale už několik sezon hájí vítkovické barvy. Účastník loňského MS hráčů do osmnácti let má za sebou parádní ročník. V juniorce zazářil 55 body, v extralize zapsal čtyři starty a dalších 16 utkání v prvoligovém Havířově.

Poruba hlásí odchody a zkouší jedenáct hráčů včetně Litevce »

Stejně starý Radim Toman příliš nezaostával. V nejvyšší juniorské soutěži nasbíral 47 bodů, mezi tuzemskou elitou se představil ve dvou zápasech a v první lize sbíral zkušenosti hned ve třech klubech. Takřka dvacítku startů zaznamenal za Vsetín, Havířov a Litoměřice.

Posila pro nováčka. Po návratu z Košic míří Ovčačík do Poruby »

Oba talentovaní mladíci se v porubském dresu představí už v úterním přípravném zápase na šumperském ledě. V něm už naopak budou trenéři Aleš Flašar a Tomáš Sršeň postrádat čtyři borce, kteří je v úvodních dvou duelech s Jastrzebie a Vsetínem tolik nepřesvědčili.

V Porubě mají problém! Rekonstrukce stadionu se totiž táhne »

Do podhůří Jeseníků neodcestují David Ballner, Marek Smrčka a také dvojice, která usilovala o smlouvu. Na zkoušce v Porubě neuspěli mladý sparťanský zadák Marek Karoch a Jaroslav Janeba, jenž naposledy hrál v Kanadě. Všichni by měli posílit druholigovou Orlovou.

Širší soupiska HC RT TORAX Poruba

Brankáři:
Andreas Kubáň, Hynek Kůdela.

Obránci:
Ctirad Ovčačík, Filip Dundáček, Daniel Gazda, Oldřich Horák, Domantas Cypas, Jan Dresler, Jan Puškár, David Stark, Marek Slavík, Luboš Adam.

Útočníci:
Jan Hudeček, Jakub Illéš, Jan Káňa, Petr Kanko, Vojtěch Tomi, Václav Jankovský, Tomáš Káňa, Jiří Zdeněk, Marek Rubner, Jiří Brodek, Michal Dang, David Janiczek, Lukáš Finsterle, Lukáš Sladkovský, Daniel Häring, Josef Fojtík, Samuel Ollender, Michal Vymazal, Jozef Baláž, Radim Toman.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz