Porážka s námi nic neudělá, věří Roth. V prodloužení přepnul na autopilota

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Oceláři mohli ve čtvrtém finále jít do trháku a zajistit si mistrovské mečboly. Místo toho je však boj o Masarykův pohár srovnán a začíná se od nuly. Liberec zvládl čtvrtou bitvu v prodloužení a srovnal krok. Hráči s drakem na prsou tentokrát nevyužili své příležitosti, včetně dlouhé přesilovky pět na tři. Příčiny nezdaru hledá obránce Vladimír Roth.

HokejkaSHOPvanoce

Vůbec vám nešly přesilovky, byl to ten rozhodující faktor?
Měli jsme čtyřicet vteřin pět na tři, kdybychom to využili, tak by byl zápas jiný. Takhle to ale chodí, někdy to tam spadne, jindy ne. Nějaké střely jsme měli, neodrazilo se to však k nám a gól jsme nedali. Chyběl moment překvapení. Pořád jsme čekali jeden na druhého, z naší strany nepřišlo nic nového, abychom tu čtverku Liberce rozbourali a sbírali puky.

Jak jste prožívali prodloužení?
To už je u všech stejné. Každý přepne na autopilota, všichni jsou unavení. Je to o jedné chybě. A ten, kdo ji udělá, tak většinou prohraje. Nebyla to nějaká hrubá chyba, puk tam prostě prolétl a Liberec má druhý bod.

V čem byl soupeř jiný než ve třetím zápase?
Nemyslím si, že by to bylo nějaké jiné. Zápasy jsou vyrovnané, skóre se tahá. Je těžké posoudit z pohledu hráče, jestli něco změnili, nebo ne. Vždy to je o brankách. Když dáte góly, tak se vám pak hraje lépe. Nám tam spadla taková šmudla. Kdybychom dali první branku my, tak by se to mohlo vyvíjet jinak. Gól by nás uklidnil, možná bychom to dotáhli do vítězného konce.

V pondělí jste taky dotahovali, nakonec jste ale zápas otočili. Co tomu chybělo ve čtvrtém utkání?
Někdy se to stane. Ve třetím zápase jsme dali jeden, pak rychle druhý, dostali se na nějakou vlnu a už jsme to na ní do konce dojeli. Silou vůle jsme tam dotlačili jeden gól, zápas jsme nijak nevzdali. Akorát se to v prodloužení nepřeklonilo na naši stranu.

Liberec hodně čistil prostor před brankou, nebylo to tím?
Není to nic nového. Oni mají velké a silné beky, takhle hrají každý zápas. Jak v základní části, tak teď. Před brankou to prostě čistí. Je na nás, abychom se tam nějak dostali a ty puky získávali.

Předčasná radost. Havlínův první gól nebyl uznán

Co může tahle prohra udělat s psychikou?
Myslím, že nic. Je to 2:2, nikdo nečekal, že by to bylo 4:0, 4:1 na jednu či druhou stranu. Potkaly se dva nejlepší týmy po základní části a finále se tahá. Hodně lidí si myslelo, že to takhle bude. Nebo aspoň my si to mysleli.

Teď jedete do Liberce, co očekáváte od pátého zápasu?
Situace se pro nás nijak nemění. Věděli jsme, že tam pojedeme a musíme vyhrát. V Liberci to lehké není, to ví každý, my se tam ale pojedeme porvat o vítězství. Už jsme tam jednou vyhráli, tak proč by to nemohlo vyjít podruhé.

Sestřih 4. finále HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz