Poprvé proti Třinci. Bylo to pro mě speciální, září po výhře Kofroň

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

U Ocelářů hokejově vyrostl, nyní ale obléká barvy karlovarské Energie. Třiadvacetiletý útočník David Kofroň v letním období vyměnil klubové barvy, už ve třetím kole nové sezony se do Třince vrátil v roli soupeře a hned mohl oslavit zisk tří bodů. K tomu přidal i první extraligový pozápasový rozhovor.

„Je to premiéra, ale k hokeji to patří. Jsem rád, že tady můžu stát po vyhraném utkání a všechno hodnotit kladně,“ usmíval se David Kofroň po zápase a pokračoval. „Dojmy jsou skvělé, utkání jsme zvládli. Hlavně na konci jsme parádně ubránili oslabení, takže ta radost je větší.“

Energie přijela do Třince se dvěma porážkami v zádech, první vítězství v novém ročníku proto má velkou váhu. „Je to pro všechny pozitivní, byla to pro nás první výhra. Jsou to důležité tři body, navíc z Třince se ty body moc často nevozí. Jsme za to rádi a snad nás to nakopne do dalších zápasů. Plnili jsme to, co jsme chtěli, odehráli jsme super venkovní zápas. Zvlášť proti tak silnému soupeři. Určitě se nám pojede dobře domů,“ říká.

Stěžejním bodem karlovarského výkonu byla oslabení. Oceláři dostali k dispozici několik přesilových her, Energie ale všechna oslabení zvládla a ani jednou v nich neinkasovala. Hlavní důvod? Velká obětavost. „Bez toho to určitě nepůjde. Navíc proti Třinci, který má vynikající přesilovky. Prostě to k tomu patří,“ ví David Kofroň.

Důkazem budiž závěr utkání, kdy Třinec hrál čtyřicet vteřin v šesti proti čtyřem. Co si před kritickými momenty zápasu říkali trenéři hráčům na střídačce? „Hlavně ať nepanikaříme a bezhlavě nevyhazujeme kotouč. Naštěstí to tam kluci pochytali a dopadlo to dobře,“ vrací se Kofroň k závěru zápasu.

V dubnu slavil s Oceláři zisk třetího mistrovského titulu v řadě, následně se ale vydal na opačný konec republiky a nyní hájí barvy Karlových Varů. Jak se Kofroň vypořádal se změnou prostředí? „Poté, co jsem přišel do Varů, to pro mě bylo o zvyku. A nebyl jsem sám. Teď jde vidět, že si to všechno krásně sedlo, snad to bude takhle pokračovat,“ přeje si třiadvacetiletý útočník.

A jak se těšil na návrat do Werk Areny, poprvé v roli soupeře? „Větší natěšení tam bylo. Je to jiné hrát proti klukům, se kterými jsem pár let sdílel kabinu. Je to pro mě speciální. Jsem rád, že z toho souboje odcházím vítězně,“ raduje se.

„Větší natěšení tam bylo. Je to jiné hrát proti klukům, se kterými jsem pár let sdílel kabinu. Je to pro mě speciální. Jsem rád, že z toho souboje odcházím vítězně.“

V týmu Energie se potkal s dalším bývalým hráčem Ocelářů – Janem Hladonikem. Společně oba hájili barvy třinecké juniorky v sezoně 2016/17, poté se na dva roky sešli v A-týmu Třince, hráli spolu také v partnerském Frýdku-Místku.

Dalo se proto očekávat, že ze strany dalších spoluhráčů z Karlových Varů proběhne před zápasem nějaká hecovačka a oba museli vypsat prémii do týmové kasy za vítězství. „Hecovačka samozřejmě byla, za vítězství. To nás nemine. Je super, že se Honza tady trefil a ještě dostal cenu za nejlepšího hráče, ta je zasloužená,“ říká s úsměvem. Jan Hladonik v Třinci otevřel skóre.

Jak ale vnímá situaci svého bývalého klubu, který se v úvodu sezony zatím trápí? „V Třinci taky proběhly velké změny, kvalita na jejich straně je ale stále obrovská. Myslím, že to je jen otázka času kdy se rozjedou,“ uzavírá David Kofroň.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz