Poprvé od bitky v Přerově. Juniorky na finském turnaji potkají i Rusko

Foto: Slovenský zväz ľadového hokeja / hockeyslovakia.sk

České hokejistky do 18 let před sebou mají druhý ze série letošních evropských turnajů. Už tento týden se po roce vrátí do Kuortane, kde je čekají dva elitní soupeři – domácí Finsko s Ruskem – a rovněž Norsko.

Plekanec Chance liga

Český tým ročníků 2001, 2002 a 2003 má za sebou kvalitní představení na srpnovém turnaji ve slovenském Púchově. Tradiční útrapy v koncovce ho ale stály prvenství – Japonkám nedal gól (0:2), Finky pak už zdolal (2:0) a s domácím outsiderem neměl potíže (7:0).

Jak výsledky napovídají, obranná hra by mohla být silnou stránkou letošního výběru. Podobně i brankářky. Mladičká Julie Pejšová z kádru šestnáctky si za výtečné výkony vysloužila další nominaci, k dispozici už je Viktorie Švejdová ze švédského MODO a zkušenosti bude sbírat Barbora Polášková, která se s národním týmem podívá na první mezistátní akci v životě.

Foto: Slovenský zväz ľadového hokeja / hockeyslovakia.sk

Zejména útočné řady se už ale musejí obejít bez několika tahounek ze zámoří. Kaltounková, Mlýnková, Machalová či Exnerová budou týmu jednoznačně scházet, nahradit se je pokusí hráčky z domácích klubů. Do týmu se naopak vrací Agáta Sarnovská, spoluhráčka Švejdové z Örnsköldsviku.

Juniorky mají sraz v pondělí odpoledne v Benešově, odkud se ve středu vydají do Finska. Ve sportovním centru Kuortane je čekají dva kvalitní soupeři a jeden outsider. Norsko, proti němuž turnaj zakončí, hraje až třetí světovou skupinu.

Předtím ale znovu potkají domácí výběr Suomi a po delší době také Rusko. V loňské sezoně po dlouhé době nehrály se sbornou ani jeden zápas, tím posledním vzájemným tak zůstává nechvalně proslulé čtvrtfinále z MS 2017 v Přerově.

Rusky tehdy vítězství 2:0 doprovodily nechutnými fauly, rozhodčí rozdaly rekordní počet trestných minut a videa z bitky pak měla po světě milionová zhlédnutí. Jednotlivé hráčky se ale od té doby už potkaly v zápasech seniorských výběrů či šestnáctek.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nominace českého týmu

Brankářky:
Julie Pejšová (Příbram), Viktorie Švejdová (MODO, Švédsko), Barbora Polášková (Ostrov).

Obránkyně:
Anna Kotounová (Tábor), Tereza Radová (Olomouc), Klára Seroiszková (Karviná), Vivien Šmajdová (Tachov), Adéla Škrdlová (Třebíč), Daniela Pejšová (Bílina), Adéla Hanzlíková (Rokycany).

Útočnice:
Nikola Dýcková (Vlašim), Valentýna Černá (Kladno), Anna Fabšicová (Strakonice), Kateřina Petřeková (Olomouc), Patricie Škorpíková (Karviná), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Sára Čajanová (Zlín), Anna Kalová (Kadaň), Gabriela Hrubanová (Prostějov), Agáta Sarnovská (MODO, Švédsko), Tereza Horáková (HC Krkonoše), Kristýna Hájková (Skuteč).

Náhradnice:

Brankářka: Jaroslava Krejčová (Humpolec). Obránkyně: Eliška Veselá (Valašské Meziříčí), Gabriela Horáková (Letňany), Michala Machková (Kadaň), Tereza Sovjáková, Lucie Vávrová (obě Vsetín).

Realizační tým:

Manažer: Lubomír Johan
Hlavní trenér: Pavel Zuziak
Asistenti trenéra: Jiří Vozák a Martin Vojtek
Lékař: MUDr. Radim Jünger
Fyzioterapeutka: Jarmila Slovenčíková
Masér/kustod: Martin Vašek

Program Kuortane Cupu

Čtvrtek 4. října:
13:00 Česko – Rusko
16:30 Finsko – Norsko

Pátek 5. října:
13:00 Finsko – Česko
16:30 Norsko – Rusko

Sobota 6. října:
9:00 Rusko – Finsko
12:30 Česko – Norsko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz