Poprvé dostal šanci a vychytal výhru. Čekání bylo dlouhé, říká Růžička

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Doposud všech pět zápasů za Mladou Boleslav odchytal slovinský gólman Gašper Krošelj. A nevedl si vůbec špatně, jeho úspěšnost zákroků činí 92,25 %. V souboji s Plzní ovšem dostal přednost dvaadvacetiletý odchovanec Bruslařů Jan Růžička.

HokejkaTV

Při prvním startu v sezóně předvedl 36 zákroků a deptal západočeské střelce. Za svá záda pustil jediný kotouč a Mladá Boleslav zvítězila 4:1. Růžička dokonce při hře indiánů bez brankáře zkoušel trefit přes celé hřiště prázdnou branku, ale o kousek minul. 

První zápas a hned takhle povedený. Jak byste ho zhodnotil?
Vyhráli jsme a vezeme odsud tři body, to je nejdůležitější. Čekal jsem na šanci pět zápasů na šanci, už to pro mou hlavu bylo dlouhé. Dozvěděl jsem se, že budu chytat, už v úterý nebo ve středu. Tak jsem rád, že to mám úspěšně za sebou.

Co rozhodlo, že jste herně vyrovnané utkání nakonec dovedli k vítězství?
Dali jsme první přesilovkový gól v sezóně, i když byl dost náhodný, ale na to se nikdo neptá. Rozhodly početní výhody na obou stranách. Oba týmy jich měly pět a my jsme na rozdíl od Plzně neinkasovali. Ubránili jsme je skvěle. Velký dík za dnešní výkon patří spoluhráčům do kabiny, protože výtečně blokovali střely a aktivně napadali rozehrávku. Myslím si, že tři body vezeme zaslouženě.

Byla nejtěžší druhá třetina, kdy Plzeň vyprodukovala 19 střel a vypracovala si velké množství šancí?
Zejména druhá část prostřední třetiny ano. V těch deseti minutách nás domácí zatlačili a měli hodně příležitostí, naštěstí mě párkrát trefili. Odskočili pouze na rozdíl jednoho gólu a hned jsme srovnali. Bylo klíčové, že do poslední třetiny jsme šli za vyrovnaného stavu.

Co se stalo při tom inkasovaném gólu?
Tomáš Mertl tečoval střelu od modré čáry, puk jsem ztratil z dohledu a neviděl jsem, kam jsem ho vyrazil. Sledoval jsem, že se hraje přesunula na pravou stranu, tak jsem se tam přesouval, ale Milan Gulaš to trefil skvěle.

Kdy vám dnes v brance bylo nejhůře?
Těžká byla ta desetiminutovka ve druhé třetině. Popravdě nejhůře mi však bylo těch pět zápasů na střídačce. Ať už chytám já, nebo Gašpi (Gašper Krošelj, pozn. red.), máme jediný cíl, pomoct týmu vyhrát. Ale samozřejmě chytat chce každý gólman, jinak to nebylo ani u mě. Jsem rád, že jsem dnes dostal důvěru.

Co chybělo při střele do prázdné branky přes celé hřiště v poslední minutě?
Asi metr a půl (úsměv, pozn. red.). S hokejkou jsem hodně hravý, vyjíždím pro puky. Moc času už nezbývalo a vedli jsme o dva góly, tak jsem si věřil. Bohužel to o kousek nevyšlo, tak snad příště.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz