Pomoc od patriotů! Žďárští fanoušci pořádají sbírku na záchranu hokeje

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Fanoušci druholigového Žďáru nad Sázavou pořádají finanční sbírku na pomoc svému milovanému klubu. Ten se podobně jako mnohé další dostal i vinou koronaviru do tíživé situace.

Aplikace Tipsport extraligy

Plameny neměly na rozdávání už v této sezoně, hokejisté v podstatě hráli pouze za párek a pivo. Ve žďárském případě vlastně za zákusky, které do kabiny nosil manažer Miloslav Šimon. 

Žďárský hokej, který vychoval například Martina Kauta, Ondřeje Machalu, Martina Nečase, Tomáše Rolinka, Petra Koukala, Radka Hamana nebo Petra Vampolu, dosud neměl úplně odpovídající podporu od města. Přitom Plameny patří mezi nejnavštěvovanější týmy ve druhé lize.

Na pomoc nyní přispěchali právě fanoušci – založili transparentní účet (123-1645170247/0100) na záchranu hokeje. „Do jednání mezi SKLH a radou města Žďáru nevidíme. Zároveň nechceme čekat na finální rozhodnutí, zda hokej v našem městě zůstane či nikoliv, se založenýma rukama," vysvětlují žďárští příznivci svou iniciativu.

„Je nám jasné, že výsledná částka z tohoto účtu nebude v takové velikosti, aby rozhodla o setrvání hokeje v našem městě, ale každá koruna se počítá a třeba to může být ten pomyslný jazýček na vahách," doufají fanoušci. 

V případě, že by jednání mezi klubem a městem nedopadlo dobře a ve Žďáru se už mužský hokej nehrál, vybrané peníze by se věnovaly charitě.

„Je to pro nás neskutečná podpora. Hlavně po morální stránce," říká na klubovém webu nový generální manažer Martin Nečas starší. „Vidíme, že žďárský hokej není fanouškům lhostejný. Je to super gesto."

„Myslím, že to jednání je na dobré cestě. Město má snahu pomoct nejen hokeji, ale sportům všeobecně," věří Nečas, že Plameny odehrají třináctou druholigovou sezonu v řadě.

Podobně na klubových stránkách mluví i obchodní manažer Aleš Koželuh: „Město se k nám neotočilo zády. Snaží se s námi najít řešení. Spousta lidí pochopila, že jedinou naší motivací je zachovat hokej ve Žďáře, aby tady vyrůstali další šikovní kluci a fanoušci mohli chodit na skvělý hokej. Nejde nám o to, abychom si tady vybouchali nějaké peníze pro sebe, ale jde nám o hokej."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz