Pomoc juniorů i Nosek v hledišti. Riders prohlubují spolupráci s Dynamem

Foto: hcdynamo.cz

Do Univerzitní ligy ledního hokeje vstoupili Riders Univerzita Pardubice coby desátý tým. Univerzitní klub od začátku spojil síly s extraligovým Dynamem a vzájemná spolupráce se nadále rozšiřuje.

O Kapku lepší hokej

Riders mají za sebou v novém ročníku ULLH dva zápasy. Než soutěž přerušila vládní opatření, která mají za cíl brzdit pandemii koronaviru, podlehli Pardubičtí úřadujícím šampionům Engineers v poměru 2:4, a pak v domácí premiéře nestačili na hráče HC Univerzita Palackého v Olomouci (1:5). 

Zajímavostí je, že hráče Riders byl při domácím utkání s Olomoucí přímo v kabině pozdravit i Tomáš Nosek. Útočník, jenž v NHL nastupuje za Vegas Golden Knights.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Na naše minulé domácí utkání se byl taktéž podívat útočník Tomáš Nosek (@noseto19), který byl pozdravit i kluky v kabině! ✌️

Příspěvek sdílený Riders Univerzita Pardubice (@riders_univerzita),Říj 7, 2020 v 2:11 PDT

V univerzitním celku působí i hráči, kteří prošli hokejovým vývojem v Dynamu. Namátkou můžeme zmínit Tomáše Vlka, Dominika Duška, Vojtěcha Faltyse, Jakuba Merta či Vojtěcha Pražáka. „Je důležité, aby se hráči věnovali také studiu a nespoléhali pouze na to, že se budou živit hokejem,“ říká hlavní trenér Riders Martin Šejba pro web Dynama.

„Ve světě je model propojení školy a hokeje funkční. Za příklad si můžeme vzít zámoří, kdy celá řada hráčů NHL prošla systémem univerzitních soutěží. Proč by to za pár let nemohlo být podobné i u nás?“ přemítá nahlas.

Ideální spojení hokeje a studia

Riders ale i extraligovému Dynamu jistě pomůže vzájemná spolupráce, díky níž mají vybraní pardubičtí junioři možnost většího herního vytížení v Univerzitní lize ledního hokeje. V ní mohou kromě vysokoškolských studentů nastupovat také študáci maturitních ročníků středních škol.

„Jsme na začátku naší cesty. Tým se stále tvoří, a tak rádi využijeme služeb juniorů Dynama, kteří zvýší konkurenci v kádru a věříme, že i kvalitu,“ pokračuje Šejba.

Foto: hokej.cz

Podobný pohled na věc mají také v extraligové organizaci. „Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s dalším partnerem, který pomůže hráčům dále se rozvíjet nebo pokračovat v hokejové kariéře,“ vysvětluje šéftrenér mládeže Dynama Petr Hemský.

„Mnoho hráčů se při svém konci v juniorech musí rozhodovat, jak budou pokračovat v hokejové kariéře. Jestli se pokusí dostat do A-týmu, první nebo druhé ligy, a nebo budou pokračovat ve svém vzdělávání. Teď mají kluci možnost skloubit hokej a studium,“ doplňuje Hemský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz