bahis siteleri

Pomalu půlka nároďáku je z Plzně, směje se Moravčík. Nominaci nečekal

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Trenér Josef Jandač ukázal především na osvědčené bojovníky, ale v nominaci na Karjala Cup najdeme také tři nováčky. Jedním z nich je plzeňský obránce Michal Moravčík, jenž si pozvánku vysloužil díky parádním výkonům v aktuální sezoně. "Vůbec jsem to nečekal," přiznává důrazný zadák v rozhovoru pro hokej.cz.

„Dozvěděl jsem se to už ve středu. Jarda Špaček se mě po tréninku ptal, jestli jsem zdravotně fit a říkal, že mě asi vezmou. Byl jsem tím mile překvapený a šťastný,“ líčí Michal Moravčík, který pozvánku vůbec nečekal. „Náznaky jsem neměl žádné, přišlo to docela náhle. Fakt jsem to vůbec nečekal a pořád jsem z toho dost překvapený.“

„Nejlepší v +/-? Kluci v kabině mi to dávají pěkně sežrat. Pořád na to slyším narážky.“

Od chvíle, kdy Josef Jandač oznámil jména 25 hráčů, kteří už příští týden poletí do Švédska a Finska na Karjalu, přijímá jednu gratulaci za druhou. „Už jich pár přišlo,“ culí se. „Ještě jsem ani na vše nestačil odpovědět. Psala mi vesměs rodina, mamka, taťka, přítelkyně, a taky nějací kamarádi,“ doplňuje opora plzeňských obranných řad.

Moravčíkova nominace se dala vzhledem k jeho skvělým výkonům čekat. „Přesto jsem pořád zůstával nohama na zemi,“ přiznává dvaadvacetiletý plzeňský bojovník, jenž mezi tuzemskou elitou vládne statistice účasti hráčů při vstřelených a obdržených brankách. A to suverénně, na kontě má už fantastických devatenáct plusových bodů.

Trenér Josef Jandač k nominaci na turnaj Karjala

„Vím o tom. Však taky kluci v kabině mi to dávají pěkně sežrat. Pořád na to slyším narážky,“ usmívá se Michal Moravčík. „I mamka s taťkou to dost sledují. Ale je to jen výsledek týmové práce. Neberu to jako individuální statistiku. Týmu se daří, dáváme hodně branek, celkem málo jich inkasujeme a tohle je jen důsledek,“ myslí si.

Výborně si vede také ve statistice Radegast index, v extralize je třetím největším bojovníkem. „Určitě to potěší a pěkně se na to kouká. Ale důležitý je týmový výkon. Měli jsem období, kdy to nebylo úplně ono a ani individuálně mi to nešlo. Ale poslední dva zápasy už jsme zahráli dobře. Doufám, že v tom budeme pokračovat,“ přeje si.

Pomalu půlka nároďáku je z Plzně, pro klub je to dobrá vizitka

Plzeň s 37 body vede extraligovou tabulku a v národním týmu bude mít početné zastoupení. Kromě Moravčíka ukázal Josef Jandač ještě na Dominika Kubalíka a Milana Gulaše. Kromě toho se v nominaci objevilo šest bývalých indiánů. Marek Mazanec, Pavel Francouz, Vojtěch Mozík, Jakub Lev, David Němeček a střelec Jan Kovář.

„To je pomalu půlka nároďáku z Plzně,“ směje se důrazný bek. „Je to dobrá vizitka pro klub. I když jsou ti kluci v jiných klubech, tak mají stále výkonnost, aby se tam dostali. Někteří se do reprezentace dostávají pravidelně. Třeba Honza Kovář je poslední sezony v nároďáku už takovou stálicí,“ pokyvuje dvaadvacetiletý plzeňský bek.

„Bude to fičák, ale kdybych tam jel vystrašený, tak by to přineslo víc škody než užitku.“

Ten nad zahraničním angažmá zatím nepřemýšlí, ale třeba Radim Šimek nebo Jan Rutta mu jasně ukázali, že se dá i z domácí soutěže a v pozdějším věku do zámoří dostat. „Teď na tohle vůbec nemyslím. Pro mě je důležité hrát stabilně a podávat dobré výkony. Ale pokud by někdy v budoucnu něco přišlo, tak samozřejmě budu šťastný.“

V dresu národního týmu dosud Moravčík hrál jen za devatenáctku, teď prožije velkou premiéru v seniorském týmu a hned nastoupí proti týmům jako jsou Rusko či Švédsko. „Bude to fičák, ale kdybych tam jel vystrašený, tak by to přineslo víc škody než užitku. Kvalitativně to bude o třídu výš než extraliga, ale bude to super zkušenost,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz