Poletínův debut ve Vítkovicích: Rána pukem, šití i naděje v lepší zítřky

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

28. prosince 2018, 21:01

Adam Bagar

Ještě ve čtvrtek se Michal Poletín připravoval ve Zlíně, ale už v pátek ráno si zabalil věci a odcestoval do Ostravy, kde hned při své premiéře ve vítkovickém dresu slavil vítězství 2:1 nad Plzní.

Jágr Chance liga

„Seběhlo se to hodně rychle. Finálně jsem se o tom dozvěděl až večer s tím, že se tady mám ráno hlásit. Takže jsem si ve Zlíně zabalil věci, odjel do Ostravy, šel na rozbruslení, týmovou poradu, chvíli seděl s trenéry... A rovnou do utkání,“ popisuje Michal Poletín.

„Jsem rád za to, že o mě Vítkovice projevily zájem. Budu se snažit odvádět maximálně kvalitní výkony, aby byli všichni spokojeni a pomohl jsem týmu,“ hlásí sedmadvacetiletý útočník, jenž po letním přesunu z Chomutova do Zlína nenaplnil v novém klubu očekávání.

Poletín: Teď se budu maximálně soustředit na Vítkovice

„Snažil jsem se tam od začátku makat naplno a hrát, jak to šlo. Bodů asi chtěli víc, na druhou stranu si myslím, že moje pozice nebyla úplně taková, jak jsme se bavili. Ale už je to za mnou, teď se budu maximálně soustředit na Vítkovice,“ pokyvuje ofenzivní posila.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Poletín, jenž v probíhajícím ročníku nastřílel jen tři branky, věří, že se v Ostravě v tomto směru probudí. „Snad to bude bodově lepší,“ přeje si. Na úvod sice vyšel bodově naprázdno, ale třeba v RI jej předčil pouze největší extraligový bojovník Jan Výtisk.

„Bodů ve Zlíně asi chtěli víc, na druhou stranu si myslím, že moje pozice nebyla úplně taková, jak jsme se bavili. Ale už je to za mnou.“

Ve druhé třetině to Poletín dokonce schytal pukem do hlavy a musel na chvíli do útrob arény. „Dostal jsem to přes helmu na hlavu, mám to sešité. Celkem nešťastný začátek, ale to se holt v hokeji stává. Důležité je, že jsme zápas zvládli a máme tři body,“ těší ho.

Trnka: Je to typ silového hráče, který se nám bude hodit

A co na adresu nové akvizice řekl asistent trenéra Pavel Trnka? „Michal přišel, aby doplnil kádr. Sehrál trošku smolný zápas, protože dostal kotoučem do hlavy. Je to typ silového hráče, který se nám bude hodit," pokyvuje po vydřeném vítězství 2:1 nad Plzní.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz