Polanský dostal stopku za koleno na Buchtu, Raška filmoval a musí platit

Třinecký útočník Jiří Polanský obdržel od šéfa extraligové disciplinárky Viktora Ujčíka stopku na dva soutěžní duely za faul na zlínského Lukáše Buchtu! V úterním kole se provinil i karlovarský Adam Raška, ten v Litvínově nafilmoval pád a vyfasoval finanční pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

HokejkaSHOPvanoce

Zákrok Jiřího Polanského na Lukáše Buchtu

Třinecký útočník v zápase dostal od hlavního rozhodčího Antonína Jeřábka jen menší trest za podrážení, Ujčík se zákrokem zabýval na základě podnětu zlínského klubu. Po prostudování videozáznamu ho překvalifikoval na faul kolenem a sáhl ke stopce na dvě utkání.

„Zákrok byl veden ve vysoké nájezdové rychlosti, s vysokou intenzitou a bez jakékoliv snahy o zahrání kotouče,“ uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinárky, který zohlednil, že Lukáš Buchta neutrpěl žádné zranění a Jiří Polanský nebyl v uplynulých dvou letech trestán.

Nafilmovaný pád Adama Rašky

Karlovarský útočník se přestupku dopustil v závěru prvního dějství, což neuniklo pozornosti sudího Daniela Pražáka, jenž ho potrestal menším trestem za nafilmovaný pád. Ujčík verdikt potvrdil a Adama Rašku potrestal stržením deseti procent základní měsíční odměny.

„Zneužil kontaktu s holí Viktora Hübla k tomu, aby jeho následky zvýraznil a ovlivnil tak úsudek rozhodčích. V situaci, kdy nemohl dosáhnout na přihraný puk, rezignoval na další pohyb a záměrně přepadl vpřed, aniž by pád odpovídal charakteru i intenzitě zákroku,“ popsal.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz