Pokuty pro Brno, Kladno i Vsetín. Na Lapači trefili trenéra do hlavy

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Nejen Plzeň, za vulgární skandování byla potrestána také Kometa Brno, která zaplatí finanční pokutu ve výši 5 tisíc korun. Ve WSM Lize pak pykají Kladno a Vsetín. Rytíři vyfasovali pokutu 5 tisíc korun za odpálení pyrotechniky v Třebíči, Valaši 10 tisíc korun za stejný prohřešek plus vhození předmětu na přerovskou střídačku, přičemž byl lehce zraněn trenér Petr Dočkal.

Fanshop

Extraliga už před startem nové sezony vyhlásila snahu vymýtit vulgarismy z hlediště a ředitel soutěže Josef Řezníček jasně avizoval, že disciplinárka bude nově řešit také nesportovní nebo urážlivé skandování fanoušků. Ať už vůči soupeři, jeho fanouškům, nebo rozhodčím. Už dřív to pocítila třeba Plzeň a po dohrávce se Spartou také Kometa.

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Jihomoravané pykají za hrubé vulgární pokřiky, klub musí zaplatit finanční pokutu ve výši pět tisíc korun. „Došlo k zásadnímu, opakovanému a jednoznačnému naplnění skutkové podstaty Disciplinárního řádu TELH – nesportovních chování příznivců klubu vůči účastníkům utkání,“ líčí Holý s tím, že skandování bylo adresováno Spartě i sudím.

Chování fanoušků musela řešit také disciplinární komise ČSLH, která rozdala hned tři pokuty. Dvě z nich byly adresovány nováčkovi ze Vsetína, ta třetí Kladnu. Rytíři zaplatí 5 tisíc korun za použití pyrotechniky v sektoru hostí po skončení utkání v Třebíči. Uvedli to hlavní arbitři v zápise o utkání a disciplinárka si to ověřila videozáznamem.

Foto: Josef Poláček, hc-kladno.cz

Valaši se dopustili stejného prohřešku právě v Kladně, za což dostali pokutu pět tisíc korun. „K odpálení pyrotechniky došlo přesto, že pořádající klub posílil vzhledem k rizikovosti duelu pořadatelskou službu a o součinnost požádal i Policii ČR, jejíž příslušníci museli v průběhu utkání zasahovat ve třech jiných případech,“ líčí disciplinárka.

Dalších pět tisíc korun musí Vsetín zaplatit za vhazování předmětů na přerovskou střídačku, přičemž jeden z nich zasáhl do oblasti hlavy asistenta trenéra Petra Dočkala, který v důsledku zásahu utrpěl podlitinu. Disciplinární komise v obou případech přihlédla k tomu, že šlo o první podobné provinění v probíhajícím ročníku WSM Ligy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz