Pokus o restart. Pořízek trénuje s Porubou a věří v šanci

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

V záplavě všech těch zvučných jmen se tak trochu ztratil. Přesto může být pro Porubu vítaným doplňkem ve skladbě týmu, který má jen ty nejvyšší ambice. Řeč je o Radku Pořízkovi.

Generali Česká Cup

Třiadvacetiletý útočník má co napravovat. Loňská sezona mu nevyšla, čehož si je sám dobře vědom. Nutno říct, že na tom nesou velký podíl rovněž zranění, s kterými se odchovanec karvinského hokeje potýkal.

„Vždycky jsem měl nejvyšší cíle a věřil jsem, že tahle sezona bude průlomová a dostanu se zase o schůdek nahoru, ale bohužel. Asi jsem na ten krok ještě nebyl připravený,“ komentoval Pořízek svou loňskou sezonu v dubnovém rozhovoru pro hokej.cz

Sezonu, ve které měl patřit k lídrům Havířova, vždyť o rok dříve si na své konto připsal úctyhodných 33 kanadských bodů.

Jenže vše bylo jinak.

Šikovný útočník odehrál za Havířov jen čtrnáct soutěžních utkání, pak ho vedení klubu poslalo na hostování do druholigového Valašského Meziříčí, kde Pořízek svou loňskou pouť také dokončil. Během 27 zápasů u bobří hráze zatížil konta soupeřů 21 kanadskými body.

„Radka znám velmi dobře. Slibujeme si od něj jednoznačně oživení."

Teď přichází další šance o patro výš. Pořízka si totiž vyhlédla ambiciózní Poruba vedená Martinem Janečkem, který stále ještě mladého hokejistu dobře zná. „Radka znám velmi dobře. Slibujeme si od něj jednoznačně oživení,“ hlásí na adresu bývalého útočníka Havířova sám Janeček.  

Porubský RT TORAX v létě mohutně zbrojil, do svých řad přilákal například Lukáše Endála, Petra Stloukala nebo Lukáše Kozáka. Bude zajímavé sledovat, jestli se Radek Pořízek do kvalitou napěchovaného kádru prosadí.

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz