Pokračovatel slavného jména v extralize! Kevin Klíma pomůže Chomutovu

Foto: piratichomutov.cz

Útočník Kevin Klíma nedávno posílil prvoligovou Kadaň, ale jeho parádních výkonů si bleskově všimili i v Chomutově. K Pirátům má vyřízeny střídavé starty, představit by se měl už v pátek na třineckém ledě.

Jágr Chance liga

Jednadvacetiletý útočník má české i americké občanství, až do letošního listopadu nastupoval jen v zámoří, kde se narodil. V letošní sezoně nakoukl do seniorského hokeje. Čtyři starty zapsal v AHL, dalších sedm v ECHL, následně se přesunul do Česka.

Dědeček Kevina Klímy se stal chomutovskou legendou

Kevin Klíma zamířil do Kadaně, kterou vede jeho táta Petr. V Chance lize zatím stihl sehrát čtyři utkání, zaznamenal v nich tři body za dvě branky a jednu nahrávku, ale taky 25 trestných minut za parádní pěstní souboj s litoměřickým Patrikem Marcelem.

Teď v rámci střídavých startů pomůže Chomutovu. Jméno Klíma je v klubu velmi dobře známé. Kevinův dědeček Josef válel v chomutovském dresu dlouhých patnáct let a stal se tamní legendou, zároveň je i pátým nejlepším střelcem v klubové historii.

Kevin Klíma, jenž je synem vítěze Stanley Cupu Petra Klímy, odjel s Piráty už do Třince, kde by měl debutovat mezi tuzemskou elitou. Pokud se tak opravdu stane, bude už šestým členem hokejové rodiny, který zasáhne do elitní tuzemské soutěže.

Jak už bylo zmíněno, Josef Klíma starší hrával za Chomutov. Jeho syn Josef Klíma mladší za Trenčín a Vítkovice a jeho dvojčata Lukáš s Tomášem oblékala dres Karlových Varů. Druhý ze synů Josefa Klímy staršího Petr působil v Litvínově, Jihlavě a ve Zlíně.

Bitka Kevina Klímy s Patrikem Marcelem

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz