Pohromy v Hradci: Jergl v louži krve, zraněný Bednář a výměna sudích

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

31. ledna 2018, 9:32

Martin Voltr

Na zápas Hradce s Olomoucí nebude celá řada aktérů vzpomínat v dobrém. A to bez ohledu na výsledek a vítězství Mountfieldu. Ze hry totiž museli odstoupit nejen někteří hráči, ale i rozhodčí! A to nejhorší se stalo Aleši Jerglovi...

HokejkaTV

V pomyslném rejstříku ošklivých věcí, které se mohou hokejistům na ledě stát, se tahle řadí asi úplně „nejvýš“. Olomoucký Aleš Jergl se po běžném souboji ve 46. minutě poroučel k ledu, načež ho bruslí nezaviněně kopl do obličeje Lukáš Vopelka.

A opakovaný pohled nebyl zrovna pro slabší povahy...

Zranění olomouckého Aleše Jergla

Vopelkova brusle rozřízla Jerglovi tvář, útočník Mory okamžitě naběhl mezi střídačky. Po krátkém ošetření pak zamířil rovnou do královéhradecké nemocnice. „Já jsem to moc neviděl. Vím, že kluci něco říkali, měl snad roztrženou pusu. Je to špatné, když se tohle stane, ale asi se proti tomu nedá bojovat. Maximálně kdybychom hráli s košíky,“ uvědomuje si hradecký forvard Jan Berger.

Po nešťastníkovi zůstala na ledě spousta krve, kvůli úklidu se několik minut nehrálo. A protože se všechno seběhlo přímo před střídačkami, hráče muselo zamrazit. „Každý si je vědomý toho, že když jde na led, tak mu tohle hrozí. Ať bruslí, nebo pukem. Jenom doufá, že se mu to nestane. Nechci říct, že to k tomu patří, ale to obrovské riziko je tam vždycky. Snad bude v pořádku,“ vzkazuje Berger.

Bohužel to v úterý nebyla na hradeckém stadionu jediná pohroma. Krvavou stopu čistili rolbaři i po Jiřím Ondruškovi, jehož na konci druhé třetiny tvrdě narazil na mantinel Rudolf Červený. Ondrušek však utkání dohrál.

Na rozdíl od Jaroslava Bednáře – hradecký kapitán chvíli předtím odehrál své poslední střídání. Do třetí třetiny už kvůli zraněné pravé noze nenastoupil, další prognózy ohledně jeho stavu teprve vyjdou na povrch.

Pavelka: Kluci mají plno modřin, chci jim poděkovat

Ale kromě hokejistů se nepříjemnosti nevyhly ani rozhodčím. Přesněji čárovému Milanu Jindrovi. Stejně jako Bednář strávil na ledě jen první dvě části, pak musel ze zápasu odstoupit. Došlo tak k málo vídanému střídání mužů v pruhovaném, na čáru se místo Jindry postavil Ladislav Lučan.

Když si odmyslíme všechny zmiňované karamboly, vítězný ryk se po šedesáti minutách nesl z hradecké strany. Mora dřív patřila mezi nejoblíbenější soupeře Mountfieldu, ale letos ho dvakrát v řadě porazila. „Byl to opravdu náročný zápas, oni hrají strašně poctivý hokej. Jsme strašně rádi, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Jarda zachytal a nějaké góly jsme naštěstí dali,“ pokračuje Jan Berger a zároveň chválí Jaroslava Pavelku, jenž doma vychytal svou druhou nulu v řadě!

Proti Chomutovu jeho výkon podpořil právě Berger jedinou trefou večera, teď přidal další. Byť „až“ tu třetí, zdánlivě nejméně důležitou. Vypadá to, že důrazný forvard je ve formě; jeho úkoly ve čtvrté formaci jsou přitom trochu jiné.

„S trenéry jsme jasně domluveni na tom, co hrát musím. A samozřejmě něco navíc předvést můžu. Teď jsem rád, že se mi daří, že mám to štěstí a týmu pomůžu i góly,“ pochvaluje si útočník, jenž v posledních letech zakořenil v první lize.

Nyní se ovšem rázně probil do sestavy „svého“ Hradce, kde dřív brousil led v mládeži a v první lize. „Těžko asi někdo předpovídal, a ani sám bych tomu nevěřil, že budu mít tolik gólů. A vlastně i tolik odehraných zápasů. Je to příjemné překvapení a vážím si toho,“ shrnuje Berger. Letos píše opravdu parádní příběh.

Sestřih utkání Mountfield HK – HC Olomouc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz