Pohled hokej.cz: týmem prosince Prostějov, v sestavě měsíce Neužil či Kubík

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Hokej.cz nabízí názor na prosincové dění ve WSM Lize: týmem měsíce je Prostějov, který za sledované období získal i nejvíc bodů. Výborné týmové výkony se odrazily i do naší prosincové sestavy, kde jsou tři Jestřábi.

Plekanec Chance liga

Tým měsíce – LHK Jestřábi Prostějov

Jestřábi vyhráli sedm z osmi prosincových zápasů – zaváhali až v tom posledním proti Vsetínu. Prostějov je navíc jediným týmem, který v této sezoně zvítězil v Českých Budějovicích. Hanáci jsou v tabulce šestí, tedy na stejné pozici jako koncem listopadu, na první místo už ale ztrácejí pouze devět bodů.

Tabulka za prosinec

1. LHK Jestřábi Prostějov, 19
2. ČEZ Motor České Budějovice, 18
2. Rytíři Kladno, 18
2. HC ZUBR Přerov, 18
5. HC Slavia Praha, 14
5. HC Energie Karlovy Vary, 14
7. SK Horácká Slavia Třebíč, 12
8. VHK ROBE Vsetín, 11
9. AZ RESIDOMO Havířov, 10
9. HC Slovan Ústí nad Labem, 10
11. HC Frýdek-Místek, 5
12. HC Benátky nad Jizerou, 3
12. SK Trhači Kadaň, 3
14. HC Stadion Litoměřice, 1

Sestava měsíce podle hokej.cz

Jakub NEUŽIL (G, LHK Jestřábi Prostějov)
Neužil si neužil pouze utkání se Vsetínem, jinak exceloval. Ve čtyřech zápasech dostal po jednom gólu a dovedl Jestřáby k výhře na Slavii i v Českých Budějovicích. Vyzdvihnout sluší také karlovarského Filipa Novotného.

Petr ŠTINDL (O, Rytíři Kladno)
Je poměrně nenápadný, zato se nenechává vylučovat a nedělá kiksy, i proto je nejlepším hráčem WSM Ligy ve statistice +/-. V prosinci si polepšil o devět plusových bodů. Kromě toho dal dva góly a na další čtyři asistoval.

Zdeněk KUTLÁK (O, ČEZ Motor České Budějovice)
Kutlák je nejvytíženějším obráncem Motoru – za zápas zvládne přes 23 minut – a v prosinci pomohl týmové produktivitě dvěma góly a pěti asistencemi. Jeho výkony ještě nejsou optimální, pro rozhodující fázi sezony jsou ale dobrým příslibem. 

Adam KUBÍK (Ú, Rytíři Kladno)
Kubík v prosinci zářil – dal pět gólů, přidal čtyři asistence – a v devatenácti letech se zařadil k týmovým tahounům. Škoda, že se mu takhle nevedlo i v první půlce sezony, jinak by teď mohl být na MSJ. 

Tomáš DIVÍŠEK (Ú, LHK Jestřábi Prostějov)
Rychlostí už sice neohromí, chytrými přihrávkami ale stále udivuje fanoušky. V prosinci měl bilanci 4+8, navíc si držel skvělou úspěšnost na buly. 

Jan RUDOVSKÝ (Ú, LHK Jestřábi Prostějov)
Rudovský bodoval v sedmi z osmi prosincových zápasů a celkově si vylepšil statistiky o čtyři branky a osm asistencí. 

Překvapení měsíce – Dominik Pavlát

Pavlát v prosinci odchytal tři zápasy a přestože chytá za poslední tým soutěže, inkasoval v nich pouze pět gólů. Trhačům pomohl k vítězství nad Slavií, k bodu z Prostějova a málem dotlačil Kadaň i k bodu proti Českým Budějovicím. Osmnáctiletý brankář si díky výborným výkonům vysloužil povolání do Chomutova, kde minulý čtvrtek zažil extraligovou premiéru.

Dominik Pavlát.

Dominik Pavlát. | Foto: Kateřina Kundertová, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz