Pohl trénoval se Spartou, ale míří do DEL. Je na zkoušce ve Wolfsburgu

Foto: erc-ingolstadt.de

4. prosince 2018, 10:14

Václav Jáchim

Sezonu měl začít v Norimberku, ovšem vzhledem ke zranění musel hokej na dlouho stranou. Petr Pohl posléze hledal další angažmá, v uplynulých dnech trénoval s pražskou Spartou. Ovšem jeho případný návrat do tuzemské nejvyšší soutěže se nekoná. útočník s reprezentačními zkušenostmi totiž odešel na zkoušku do Wolfsburgu.

Jágr Chance liga

Týmu místních Grizzlys se v DEL nedaří, navíc má řadu hráčů na marodce. Fit nejsou John Albert, Felix Brückmann, Marius Wannel, Marcel Ohmann a Christoph Höhenleitner. Pro bývalého pardubického útočníka Coreyho Elkinse už sezona skončila, jelikož jeho zranění je vážné a dlouhodobé.

Do hry by se měl brzy vrátit Nick Latta, v klubu věří, že se přidají William Wrenn a Alexander Weiss. Kanaďan Kris Foucalt podstupuje rehabilitaci v Pittsburghu, sestava celkově doznala mnoha změn. Také proto vedení Wolfsburgu reagovalo a angažovalo Petra Pohla. Někdejší útočník Vítkovic či Karlových Varů, který má v DEL na kontě 197 utkání, 54 gólů a 67 nahrávek, podstoupí v klubu zkoušku.

Návrat do elitní německé soutěže byl pro Pohla prioritou, tréninky na Spartě bral především s ohledem na to, aby se co nejrychleji dostal do provozního tempa. „Pohl se vracel po zranění. zeptal se, jestli se s námi může připravovat. V situaci, kdy nám ze zdravotních příčin vypadlo dost hráčů, jsem to uvítal. Žádnou smlouvu jsme s ním ale nepodepsali," uvedl minulý týden na setkání s médii Uwe Krupp.

Sparťanský kouč Pohla dobře zná, český útočník s německou licenci pod jeho vedením hrál dva roky za Eisbären Berlín. Dvaatřicetiletý rodák z Kopřivnice si u našich západních sousedů udělal dobré jméno, kromě Eisbären nastupoval také za Ingolstadt, sezonu 2017-18 strávil v Norimberku.

Tu letošní tam měl zahájit také, ovšem během přípravy se Pohl zranil a zatím v tomto ročníku nestihl žádný soutěžní zápas. Účastník MS dvacetiletých 2006 se ještě v sobotu potil na ledě pražské Sparty, dva dny poté už se zapojil do přípravy Wolfsburgu. Mimochodem, v kabině narazil mj. na syna sparťanského kouče Björna Kruppa, který příští rok na jaře zamíří za svým bývalým trenérem Pavlem Grossem do Mannheimu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz