Podle očekávání. Ani Matěj Chalupa na Playstationu neuspěl

Foto: esporthokej.cz

Už třetí souboj hráčů z Tipsport Extraligy proti gamerům z Esport hokejové ligy nabídlo pondělní odpoledne. Hradecký Matěj Chalupa narazil ve hře NHL 20 na Davida "Willyho9" Voňku, kterému ve dvou jasných zápasech podlehl 2:8 a 6:13.

partneři českého hokeje

Esport gamer David "Willy9" Voňka, který kromě virtuálního světa obléká dres Hradce Králové i za juniorský hokejový výběr, si vybral tým Dallas Stars, oproti tomu Matěj Chalupa zvolil Boston Bruins. Po zápasech 8:2 a 13:6 se radoval texaský tým, v souboji Tipsport Extraligy vs. Esport hokejové ligy tedy vedou gameři 3:0. 

„Bylo vidět, že ovladač nedrží v ruce poprvé a některé útočné akce měl dobře naučené," pochválil svého soupeře David Voňka. A co by mu poradil k tomu, aby se zlepšil? „Aby se snažil spíše kotouče vypichovat. Tahle hra není moc stavěná na hraní do těla, protože pak je jedno přečíslení za druhým a zkušenější hráč si s tím lehce poradí," říká. 

„Bylo super si ten čas v karanténě takhle zpříjemnit a poměřit síly s někým, kdo se tomu opravdu věnuje. Dá se říct, že skoro ve všem byl lepší, ale největší problém mi dělala jeho obrana," hodnotí utkání Chalupa kladně, a to i přesto, že prohrál dvěma jasnými výsledky.

A jestli ho výkon soupeře překvapil? „Ani ne, čekal jsem to... Spíše jsem se snažil, aby z toho nebyl takový debakl,"  říká s úsměvem na tváři královehradecký útočník, který se vzápětí nezapomněl pochlubit, že vyhrál alespoň jednu bitku. 

Jak vlastně často takhle virtuálně Chalupa trénuje? „Teď momentálně více než obvykle, a to kvůli situaci, která ve světě panuje. V týmu hraji s Radimem Šaldou, Adamem Kubíkem a občas s Alešem Jerglem, ale tomu to moc nejde," popisuje trávení karantény. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz